Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

A FIFA kitiltotta a műanyag palackokat a stadionokból a vb-meccsekre

A FIFA kitiltotta a műanyag palackokat a stadionokból a vb-meccsekre

MTI
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) kitiltotta a műanyag palackokat a jövő csütörtökön rajtoló világbajnokság stadionjaiból.

A FIFA tájékoztatása szerint a szurkolók biztonsági okokból nem vihetik be magukkal az újrahasznosítható italtárolókat az arénákba. Ugyanez vonatkozik az üvegpalackokra, poharakra, kulacsokra és egyéb tartályokra, mivel a világszervezet attól tart, hogy az eldobált tárgyak sérüléseket okozhatnak a nézőknek vagy a játékosoknak.

Korábbi elképzelés szerint az üres, átlátszó műanyag palackokat még engedélyezték volna a lelátókon.

Egyelőre nem tudni, hogy a közönség miként juthat vízhez a meccsek közben a tribünökön, ami már csak azért is lényeges lenne, mert bizonyos helyszíneken komoly hőségre lehet számítani.

A 48 csapatos vb-nek az Egyesült Államok, Kanada és Mexikó ad otthont, az M4 Sport élőben közvetíti a torna összes mérkőzését.

Borítókép: MTI/AP/Tony Gutierrez

További tartalmak