A hónap játékosa: Vitális Milán (ETO FC)

A listavezető győriek kulcsjátékosa január-február után másodjára nyerte el a hónap legjobbjának járó díjat, címéhez áprilisban kétség sem férhetett. Vitális Milán a négy áprilisi bajnokin két gólt szerzett és egy gólpasszt osztott ki: a Puskás Akadémia otthonában Tóth Rajmund kiütött lövésére csapott le és szerezte meg csapatának a vezetést, majd Csinger Márk elé varázsolt egy szögletet, amivel megduplázta előnyét az ETO. A Debrecen ellen is a 24 éves játékos törte meg a jeget, kiválóan hozta magát lövőhelyzetbe, majd nagy erővel a felsőbe tüzelt, pechjére gólja végül nem ért győzelmet, mert a második játékrészben még kiegyenlített a Loki.
Vitális nem csak közvetlenül a kapu előtt jeleskedett: mérkőzésenként 5,5 labdaszerzést, 7,5 progresszív passzt, 1,5 kulcspasszt és 7 sikeresen megvívott párharcot átlagolt, ezekben a mutatókban jobb volt az ebben a hónapban legalább 180 percet pályán töltő NB I-es labdarúgók 80 százalékánál.
A hónap edzője: Borbély Balázs (ETO FC)

December után ismét az ETO trénere, Borbély Balázs lett a hónap edzője: csapata kiváló áprilist produkált, négy bajnokiján tíz pontot szerzett, a múlt heti, debreceni 1–1-s döntetlent megelőzően a Nyíregyházát (1–0), a Puskás Akadémiát (4–1) és a címvédő Ferencvárost (1–0) is legyőzte, utóbbival óriási lépést tett afelé, hogy megszerezze a bajnoki címet és megszakítsa az FTC hétszezonos egyeduralmát.
Borbély a mérkőzések menetébe is remekül nyúlt bele, a Ferencváros ellen az általa a 75. percben pályára küldött Bánáti Kevin hét perccel később győztes gólt szerzett, így cseréje nyerő húzásnak bizonyult.
A hónap legszebb gólja: Matija Ljujics (Újpest FC)

Az újpesti Matija Ljujics szerezte április legszebb találatát olvasóink szerint, a 32 éves középpályás a voksok 53%-át gyűjtötte be az M4 Sport szavazatán. A lila-fehérek szerb játékosa a Nyíregyháza elleni 7–2-s gálán villantotta meg kiváló lövőtechnikáját: a mérkőzés hatodik percében a kapuval szemben, nagyjából húsz méterre kapta meg a labdát Horváth Krisztofertől, felpörgette, majd kapásból, ballal, gyönyörű ívben a hálóba tüzelt és 2–0-ra módosította a találkozó állását.
A hónap legnagyobb védése: Banai Dávid (Újpest FC)

A legszebb védés díjazottja is újpesti, Banai Dávid, a lilák rutinos kapusa az MTK elleni, hazai bajnoki 90. percében, 2–1-es állásnál mutatott be egy remek kettős védést: előbb Kovács Patrik távoli bombáját ütötte ki, majd Vilius Armalas ismétlésénél mentett szögletre. Saját és csapata bánatára viszont nem sokat ért végül a védése, ugyanis az MTK a ráadásban kiegyenlített, így 2–2-vel ért véget a találkozó.
Banai védése szoros csatából került ki győztesen, az M4 Sport olvasói 45%-a választotta a legszebbnek, így hajszállal előzte meg a 44 százaléknyi szavazatot kapó Kocsis Botond-védést, pont az Újpest ellen.
Az idény eddigi díjazottjai:
július-augusztus
szeptember
október
november
december
január-február
március













