Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Simán verte az ETO a Diósgyőrt, egy újpesti derbisikerrel már vasárnap bajnok lehet

Simán verte az ETO a Diósgyőrt, egy újpesti derbisikerrel már vasárnap bajnok lehet

m4sport.hu | Szerző: Szidor György
A listavezető ETO FC 4-0-ra verte a Diósgyőrt a labdarúgó Fizz Liga 32. fordulójának szombati zárómérkőzésén, ezzel megerősítette helyét a tabella élén. Amennyiben a Ferencváros vasárnap kikap az Újpesttől, úgy a győriek a záróforduló eredményitől függetlenül már ezen a hétvégén bajnokok lehetnek.

A győriek már vasárnap bajnokok lehetnek, amennyiben a második Ferencváros kikap az Újpesttől. Más esetben az utolsó fordulóban dől el az aranyérem sorsa.

Fizz Liga, 32. forduló:
ETO FC-Diósgyőri VTK 4-0 (2-0)
Győr, ETO Park, 7781 néző, v.: Derdák
gólszerzők: Schön (33., 47.), Benbuali (44.), Farkas B. (66., öngól)
sárga lap: Vitális (86.), illetve Esiti (40.), Bárdos (62.)
ETO FC:
Petrás – Vladoiu (Décsy, 82.), Csinger, Krpic, Stefulj – Tóth R., Vitális – Schön (Zivkovic, 82.), Bánáti (Bíró Ba., 58.), Bumba (Szép, 70.) – Benbuali (Piscsur, 70.)
Diósgyőr:
Bánhegyi – Szakos, Szatmári (Komlósi, 77.), Tamás, Bárdos – Kiss B. – Kovalenko, Esiti (Sajbán, a szünetben), Holdampf (Varga Z., 77.), Macsó (Kiss L.) – Galántai (Farkas B., a szünetben)

A bajnoki címre hajtó hazaiak a kezdő sípszó után magukhoz ragadták a kezdeményezést, irányították a játékot, ez viszont leginkább csak labdabirtoklási fölényt eredményezett. Borbély Balázs együttese nem kapkodott, türelmesen járatta a labdát, a DVTK fegyelmezett védekezését viszont sokáig képtelen volt feltörni. Az első fél óra gyakorlatilag helyzetek nélkül telt el, majd előbb egy diósgyőri labdaeladásból került ajtó-ablak helyzetbe Nadir Benbuali, amit elhibázott, két perccel később viszont Schön Szabolcs bal oldali beadásra érkezett mintaszerűen, és öt méterről a kapu bal oldalába fejelt. A vezetés birtokában sem állt vissza a házigazda, mely a szünet előtt – Benbuali szezonbeli 14. találatával – megduplázta előnyét.

A szünet után Schön szinte azonnal újra betalált, ezzel gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát. A folytatásban a Győr könnyedén, teher nélkül játszhatott, fölénye pedig a 66. percben érett újabb góllá. A lefújásig már csak a különbség mértéke volt kérdéses, s ugyan a hazaiak végig nagy fölényben játszottak, újabb gólt már nem szereztek.

Hosszú összefoglaló:

A mérkőzést követően a főszereplők értékeltek az M4 Sport riporterének, Péter Ágostonnak:

A Fizz Liga 32. fordulójának programja
péntek
ZTE FC – Puskás Akadémia FC 1–3
szombat
MTK Budapest – Nyíregyháza Spartacus FC 1–1
Kolorcity Kazincbarcika SC – Kisvárda Master Good 2–1
ETO FC – DVTK 4–0
vasárnap
13.30: Paksi FC – DVSC (M4 Sport)
16.00: Újpest FC – Ferencvárosi TC (M4 Sport)

Borítókép: 20260502 Győr Győri ETO-DVTK NBI. Fizz Liga 32. forduló ETO Park Fotó Kovács Péter Nemzeti Sport

További tartalmak