Menetrend

    Három légiósától is elköszönt az Újpest a derbi előtt

    Három légiósától is elköszönt az Újpest a derbi előtt

    m4sport.hu | Cseh Benjámin
    Az Újpest FC a Ferencváros elleni vasárnapi bajnoki előtt ünnepélyes körülmények között búcsúzott el Giorgi Beridzétől, Milan Tucictól és Davit Kobouritól.

    Giorgi Beridze harmadszor köszönt el az Újpesttől, hiszen a 2018/2019-es szezonban, 2020 és 2022 között, valamint 2025 februárjától mostanáig a klub játékosa volt. A mostani időszakban azonban már távol volt a három évvel ezelőtti formájától, hiszen 24 tétmeccsen két gólt szerzett és három gólpasszt adott. Újpesti színekben összesen 135 mérkőzésen lépett pályára, ezeken 38 gólt és 23 gólpasszt jegyzett.

    Milan Tucic közel sem volt ennyire eredményes a IV. kerületieknél, igaz, kevesebb ideje is volt a bizonyításra. A szlovén támadó még Bartosz Grzelak kérésére érkezett 2025 januárjában, ám összességében 30 tétmeccsen mindössze három gól és két gólpassz fűződik a nevéhez. A 28 éves középhátvéd, Davit Kobouri 2024 februárjában érkezett a georgiai Dinamo Tbilisitől az Újpesthez, melynek színeiben 40 tétmeccsen lépett pályára, ezeken egy asszisztot adott.

    Beridze és Tucic azért még beszállhat a kispadról a Ferencváros elleni derbire, ám a nyáron új csapat után kell nézniük.

    Kövesse az Újpest–Ferencváros rangadót az M4 Sporton és az m4sport.hu-n:

    További tartalmak