Menetrend

    Videó: szurkolói balhé a derbin, az újpesti tábor megindult a ferencvárosi szektor felé

    Videó: szurkolói balhé a derbin, az újpesti tábor megindult a ferencvárosi szektor felé

    m4sport.hu | | Szerző: Kerényi Ervin
    A Ferencváros 5–0-s kiütéssel nyerte az Újpest elleni derbit a Fizz Liga 32. forduló zárómérkőzésén, ezzel pedig életben tartotta a címvédés reményét a két hét múlva sorra kerülő utolsó forduló előtt. Az Újpest elleni mérkőzés hajrájában szurkolói balhé miatt több mint 10 percet állt a mérkőzés, miután a 77. percben az újpesti tábor megindult a vendégszurkolók felé.

    A két tábor két szomszédos szektorban nézett farkaszszemet egymással, kiabáltak, mutogattak és hergelték egymást, de a biztonsági és rendőri erőknek azt sikerült megakadályozni, hogy ténylegesen összecsapjanak.

    A játékvezető a az incidens kezdetén félbeszakította a mérkőzést, ami bő tíz percen keresztül állt és csak a helyzet rendezését követően folytatódott.

    Vágatlanul a balhé okozta játékszünet itt visszanézhető:

    A mérkőzést követően a IX. kerületiek vezetőedzője, Robbie Keane is kitért a lelátón történtekre.

    A Ferencvárosra jövő hét szombaton a ZTE elleni kupadöntő vár, egy héttel később pedig szintén a Zalaegerszeggel találkoznak a Fizz Liga utolsó, 33. fordulójában.

    A bajnoki aranyérem megszerzése azonban a listavezető ETO FC kezében van, amennyiben győzni tud Kisvárdán, ünnepelhet.

    A Fradi abban az esetben védheti meg címét és lehet sorozatban nyolcadszor magyar bajnok, amennyiben több pontot szerez a ZTE ellen, mint az ETO a Kisvárda ellen.

    Borítókép: MTI/Hegedüs Róbert

    További tartalmak