Menetrend

    Bozsik Péter a ZTE remek szerepléséről: Ezek a srácok játszó futballisták

    Bozsik Péter a ZTE remek szerepléséről: Ezek a srácok játszó futballisták

    m4sport.hu | Szerző: Szidor György
    A korábbi kapitány szerint a labdarúgók felfogása és a játékosságuk kiemelten fontos a zalaiak remek szereplésében.

    A kupadöntős Zalaegerszeg utolsó hazai bajnokiján 3-1-es vereséget szenvedett a Puskás Akadémiától a labdarúgó Fizz Liga 32. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén. A zalaiaknak még így is megvan az esélyük az éremszerzésre, miként a nemzetközi kupaszereplés kivívására is.

    Pedig nem úgy indult a jelenlegi idény, hogy sikersztori lesz számukra, hiszen első hét bajnokijukon négy döntetlen mellett három vereség volt a mérleg. Azóta viszont az egyik leglátványosabb futballt játsszák a bajnokságban, amit az ellenfelek is elismernek.

    „Mindegyik játékos tudott fejlődni, de ebben a szereplésben Nuno Camposnak, a futballfilozófiájának és a játékfelfogásnak ugyanakkora szerepe van. A fontos, hogy ezek a srácok játszó futballisták. A dél-amerikai játékosoknak nem a párharc az erősségük, a fejpárbajok vagy hogy hatvanszor ütközzenek, de a labdával remekül bánnak” – mondta Bozsik Péter az M4 Sport Góóól!2 műsorában.

    Kiemelte, a magyar játékosok, Szendrei, Kiss vagy éppen Várkonyi is inkább helyezkedik, lezárja a passzsávokat, de a többi magyar is attraktív játékos, aki bátran játszik.

    „Meg kell dicsérni ezt a filozófiát, mert a foci erről szól. Passzolunk, kényszerítőzünk, cselezünk, játszunk. Élvezni kell ezt a játékot” – összegzett a korábbi kapitány, aki éppen a zalaiakkal szerzett bajnoki címet még 2002-ben.

    Elárulta, van néhány zalai barátja, akik azért szeretnek kimenni a ZTE meccseire, mert a dél-amerikai játékosokon, és most már a magyarokon is látszik – a testbeszédükön, az arcukon, a mimikájukon –, hogy élévezik a játékot, mert foci van, nem verekedés, brusztolás.

    Borítókép: ZTE FC, M4 Sport

    További tartalmak