Menetrend

    Szendrei Norbert: Kijelenthetjük, ez eddigi karrierem legjobb idénye

    Szendrei Norbert: Kijelenthetjük, ez eddigi karrierem legjobb idénye

    M1
    Marco Rossi szövetségi kapitány kedden Telkiben hozta nyilvánosságra a 29 fős válogatott keretet, melybe öt újonc is meghívót kapott, köztük a Zalaegerszeg középpályása, Szendrei Norbert is. A labdarúgó az M1-nek beszélt a a kerethirdetés utáni érzéseiről.

    A 26 éves játékos elárulta, pár órával a kerethirdetés előtt felhívta a válogatott csapatmenedzsere, tőle tudta meg a hírt, hogy bekerült a csapatba.

    „Nyilván nagyon örültem neki, már a kerethirdetést úgy néztem, hogy tudtam benne leszek. Óriási büszkeség, gyerekkori álmom vált valóra azzal. hogy ott lehetek a keretben. Persze a legnagyobb álmom, hogy tudjak debütálni a felnőtt válogatottban, azért még tennem kell az összetartás során. Egyelőre csak büszkeséget érzek.”

    Szendrei Magyar Kupa-döntőbe jutott a ZTE-vel és még mindig harcban vannak a bronzéremért is, habár a csapat sorsa már nem a saját kezében van. Ugyanakkor, ha a negyedik helyet el tudja csípni Nuno Campos csapata, akkor a következő idényben indulhat a Konferencia-ligában. Nemcsak csapatszinten sikerült jól az idény a ZTE-nél, hanem maga Szendrei is remek teljesítményt nyújtott. Három gól szerzett, alapembere volt Campos csapatának, minden meccsen kezdőként lépett pályára, ezeket a bajnokikat végig is játszotta (két meccset hagyott ki a 2025/2026-is bajnokságban, sárga illetve piros lap miatt).

    „Ki is jelenthetjük, hogy az eddigi karrieremben ez a legjobb szezonom – jellemezte az idényt a ZTE csapatkapitánya, aki szerint sokoldalúsága is segített abban, hogy bizalmat szavazzon neki Marco Rossi. A csapattársai és a vezetőség is nagyon örült annak, hogy bekerült a keretbe, melynek nagy részét ismeri is. – Igaz, van pár játékos, akivel még nem nagyon találkoztam, de a beilleszkedéssel biztosan nem lesz probléma.” 

    A szövetségi kapitányt illetően elmondta, még a Honvédnál, fiatal akadémistaként sokat találkozott vele, ahogyan NB I-es meccseken és az U21-es összetartáson is.

    A magyar válogatott 2026-os programja:
    Felkészülési mérkőzések:
    Magyarország–Szlovénia 1–0 (0–0)
    Magyarország–Görögország 0–0
    06.05.: Magyarország–Finnország
    06.09.: Kazahsztán–Magyarország

    Nemzetek Ligája-menetrend:
    Szeptember 25.:
    Magyarország–Ukrajna, 20:45
    Szeptember 28.:
    Észak-Írország–Magyarország, 20:45
    Október 2.:
    Magyarország–Georgia, 20:45
    Október 5.:
    Ukrajna–Magyarország, 20:45
    November 14.:
    Georgia–Magyarország, 18:00
    November 17.:
    Magyarország–Észak-Írország, 20:45

    A válogatott minden mérkőzését élőben közvetíti az M4 Sport. 

    A magyar labdarúgó-válogatott kerete:

    kapusok: Pécsi Ármin (FC Liverpool), Szappanos Péter (Puskás Akadémia FC), Tóth Balázs (Blackburn Rovers), Yaakobishvili Áron (FC Andorra)

    védők: Bolla Bendegúz (Rapid Wien), Csinger Márk (ETO FC), Dárdai Márton (Hertha BSC), Kerkez Milos (FC Liverpool), Markgráf Ákos (Puskás Akadémia FC), Nagy Zsolt (Puskás Akadémia FC), Willi Orbán (RB Leipzig), Osváth Attila (Ferencvárosi TC), Szűcs Kornél (Vojvodina)

    középpályások: Baráth Péter (Sigma Olomouc), Schäfer András (Union Berlin), Styles Callum (West Bromwich Albion), Szendrei Norbert (Zalaegerszegi TE), Szoboszlai Dominik (FC Liverpool), Szűcs Tamás (Debreceni VSC), Tóth Alex (Bournemouth), Tóth Rajmund (ETO FC), Vitális Milán (ETO FC)

    támadók: Gruber Zsombor (Ferencvárosi TC), Kovács Bendegúz (AZ Alkmaar), Lukács Dániel (Puskás Akadémia FC), Redzic Damir (Red Bull Salzburg), Sallai Roland (Galatasaray), Schön Szabolcs (ETO FC), Varga Barnabás (AEK Athén)

    Borítókép: Gavriel Kanichowsky, az FTC (b) és Szendrei Norbert, az ZTE játékosa a labdarúgó MOL Magyar Kupa döntőjében játszott Ferencvárosi TC - ZTE FC mérkőzésen MTI/Illyés Tibor

    További tartalmak