Menetrend

    Az MLSZ pénzbüntetéssel és szektorbezárással büntette az Újpestet a derbin történtek miatt

    Az MLSZ pénzbüntetéssel és szektorbezárással büntette az Újpestet a derbin történtek miatt

    m4sport.hu | Cseh Benjámin
    Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága közzétette a május 14-i ülésén hozott határozatokat.

    A FEB az FTC-t az Újpest FC elleni mérkőzéssel kapcsolatban szurkolóinak megbotránkoztató és rasszista kifejezések bekiabálásai miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi, továbbá 1 soron következő hazai NB I-es férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló, hat hónapra felfüggesztett szektorbezárással bünteti, ugyanakkor a korábbi fegyelmi vétségek próbaidőn belüli ismételt előfordulása miatt elrendeli a sportszervezet korábban kiszabott felfüggesztett, 1 soron következő hazai NB I-es férfi felnőtt mérkőzésre szóló szektorbezárásának végrehajtását.

    Emlékezetes, hogy a május 3-i, 5–0-s Fradi-győzelemmel záruló derbi hajrájában szurkolói balhé miatt több mint 10 percet állt a mérkőzés, miután a 77. percben az újpesti tábor megindult a vendégszurkolók felé.

    Ezek után a FEB az Újpest FC-t az FTC elleni mérkőzéssel kapcsolatban szurkolóinak megbotránkoztató és rasszista kifejezések bekiabálásai és rendzavarások miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi, továbbá 1 soron következő hazai NB I-es férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló, hat hónapra felfüggesztett szektorbezárással bünteti, ugyanakkor a korábbi fegyelmi vétségek próbaidőn belüli ismételt előfordulása miatt elrendeli a sportszervezet korábban kiszabott felfüggesztett, 1 soron következő hazai NB I-es férfi felnőtt mérkőzésre szóló szektorbezárásának végrehajtását.

    Emellett a FEB az Újpest FC-t összevont eljárásban (a Kolorcity Kazincbarcika SC, a Nyíregyháza Spartacus FC és a Puskás Akadémia FC elleni mérkőzésekkel kapcsolatban) szurkolóinak megbotránkoztató bekiabálásai miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi.

    A FEB a Nyíregyháza Spartacus FC-t összevont eljárásban (a Paksi FC, az Újpest FC, a ZTE FC és az MTK Budapest elleni mérkőzésekkel kapcsolatban) szurkolóinak megbotránkoztató bekiabálásai miatt pénzbüntetés megfizetésére kötelezi – áll a FEB közleményében.

    Borítókép: Fotó: MTI

    További tartalmak