Karlo Sentic 2023 nyarán kölcsönbe érkezett Splitből, és az első fél évben 9 találkozón védte a diósgyőri kaput. Tavasszal Kazahsztánban szerepelt, majd nyártól ismét a DVTK szerelését viselte. Nagyszerűen kezdte az idényt, az őszi 7 mérkőzésből ötször gólt sem kapott, amivel megalapozta a csapat akkori kiváló teljesítményét. Azonban Nyíregyházán súlyos sérülést szenvedett, és csak a bajnoki hajrában tért vissza.
A 2025/2026-os idény első fele a bravúrjairól is emlékezetes, sorra kapta a Hónap védése díjakat az MLSZ-től és az M4 Sporttól. Ezen kívül a diósgyőri szurkolók is elismerték a teljesítményét, augusztusban, szeptemberben és februárban is őt választották a hónap diósgyőri játékosának. Most azonban ingyen távozik az NB I-től tizenegyedikként búcsúzó klubtól, amely hivatalos oldalán tudatta a hírt.













