Menetrend

    Hornyák Zsolt távozik a Puskás Akadémiától – hivatalos

    Hornyák Zsolt távozik a Puskás Akadémiától – hivatalos

    m4sport.hu
    A labdarúgó Fizz Ligában szereplő Puskás Akadémia a hivatalos honlapján jelentette be, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott a klub Hornyák Zsolt vezetőedzővel.

    A felcsútiak közleménye azt is megosztotta, hogy a csapat szakmai stábjából Stanislav Macek asszisztens edző, Egon Kunzmann erőnléti edző és Bárdosi Balázs videóelemző is távozik.

    Hornyák Zsolt 2019 júliusában érkezett a Puskás Akadémiához, összesen 270 tétmérkőzésen ült az együttes kispadján, ezeken 128 győzelem mellett 67 döntetlen és 75 vereség a mérlege – irányításával a felcsúti alakulat kétszer ezüstérmet, háromszor pedig bronzérmet szerzett a magyar élvonalban, a 2024–2025-ös kiírásban ráadásul egészen az utolsó körig harcban volt a Ferencvárossal a bajnoki címért.

    A 2025–2026-os kiírásban viszont a Puskás csak a hatodik helyen végzett – Hornyáknak ez volt a legrosszabb szezonja a klubnál –, az idény során csak 43 gólt szerzett, aminél a Fizz Ligában csak három csapat lőtt kevesebbet.

    Hornyák egyébként a szezonzáró után még arról beszélt, hogy sok munka vár még rá a Puskás Akadémiánál, amelyhez szerződés köti, és amely most kezd csak beérni, ám hozzátette, a táskája „be van készítve” arra az esetre, ha bármikor kirúgnák, vagy egy jobb csapat keresné meg – ennek kapcsán korábban arról lehetett olvasni, hogy a Slovan Bratislava szívesen látná a kispadján a szakembert.

    Információink szerint Hornyák utódja a 45 éves Babó Levente lesz, aki „házon belülről” érkezne, 2025 nyara óta ugyanis ő irányítja a Puskás Akadémia második számú csapatát.

    Borítókép: Budapest, 2026. április 14. Hornyák Zsolt, a Puskás Akadémia vezetőedzője a labdarúgó Fizz Liga 26. fordulójából elhalasztott Ferencvárosi TC - Puskás Akadémia FC mérkőzésen a Groupama Arénában 2026. április 14-én. MTI/Hegedüs Róbert

    További tartalmak