Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Az FTC és az ETO folytatja, a Paks és a Debrecen megkezdi: jön a nemzetközi selejtezők második fordulója

Az FTC és az ETO folytatja, a Paks és a Debrecen megkezdi: jön a nemzetközi selejtezők második fordulója

m4sport.hu | Szerző: Szidor György
Jövő héttől már a nemzetközi labdarúgókupák selejtezőjének második fordulóját rendezik, mostantól már négy csapat lesz érdekelt: az Európa-ligában a Ferencvárosra holland, a Bajnokok Ligájából a Konferencia-ligába átkerülő ETO FC-re luxemburgi, míg a szintén a Kl-ben érdekelt, az előző bajnokságban harmadik helyen végző Paksra görög, a negyedik Debrecenre pedig örmény ellenfél vár. A párharcok első mérkőzései közül hármat is az M4 Sport közvetít élőben.

A tavasszal El-nyolcaddöntős Ferencváros egy héttel az idegenbeli sikere után csütörtökön a Groupama Arénában 3–0-ra nyert a szerb Vojvodina ellen a labdarúgó Európa-liga-selejtező első fordulójának visszavágóján, így kettős győzelemmel jutott tovább.

A zöld-fehérekre a második fordulós párharcban a hollandbajnokság előző szezonjának negyedik helyezettje, a Twente vár. Az első mérkőzést jövő csütörtökön Hollandiában rendezik 19 órától, míg a visszavágóra egy héttel később, 20:30-kor kerül sor a Groupama Arénában. A visszavágót az M4 Sport élőben közvetíti.

Az már korábban kiderült, hogy a Bajnokok Ligája-selejtezőből az izlandi Vikingur ellen kiesett bajnoki címvédő ETO FC a Konferencia-ligában a luxemburgi bajnok Bissen csapatával találkozik. A győriek idegenben kezdik a párharcot, a Bissen kérésére előrehozták a találkozót július 21., keddre, a mérkőzés 20.15-kor kezdődik. A luxemburgi összecsapást az M4 Sport élőben közvetíti. A magyarországi visszavágóra egy héttel később, 19 órakor kerül sor.

A Konferencia-ligába csak a második körben bekapcsolódó Paksi FC-re nehéz feladat vár: a húszszoros görög bajnok, az előző idényben negyedik helyen záró Panathinaikosz lesz az ellenfele. Az első mérkőzést jövő csütörtökön rendezik Pakson, míg az athéni visszavágóra egy héttel később kerül sor. A paksi találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

Szintén ebben a fordulóban kezd a negyedik magyar együttes, a Debrecen az örmény bajnoki bronzérmes Pjunik Jerevánnal találkozik a második körben. Az örmény csapat az első fordulóból kettős győzelemmel jutott tovább a máltai Marsaxlokk ellen.

Az első találkozóra jövő csütörtökön 18 órakor a hajdúsági városban kerül sor, a visszavágót pedig egy héttel később, 19 órakor rendezik. A debreceni találkozót az M4 Sport élőben közvetíti.

A magyar csapatok közül ebben a körben a Lokira vár a legkomolyabb utazás, hiszen Jereván több mint 2000 kilométerre van Debrecentől.

Az OTP Bank Liga 2026/27-es szezonja a párharcok első és második mérkőzése között, július utolsó hétvégéjén kezdődik.


A magyar csapatok menetrendje:

július 21., 20:15 Bissen – ETO FC (M4 Sport)
július 23., 18:00 Debrecen – Pjunik Jereván (M4 Sport)
július 23., 19:00 Twente – Ferencváros
július 23., 20:00 Paks – Panathinaikosz (M4 Sport)

A párharcok visszavágóinak pontos kezdési időpontja még változhat.

visszavágók:
július 30., 19:00 ETO FC – Bissen
július 30., 20:30 Panathinaikosz – Paks
július 30., (??:??) Pjunik Jereván – Debrecen
július 30., (??:??) Ferencváros – Twente (M4 Sport)

Itt állítsa be, hogy az M4 Sport az elsők között legyen a Google-találatokban!

További tartalmak