A Diósgyőr bajnokveréssel maradt bent az NB I-ben

A Diósgyőr hazai pályán 2-1-re legyőzte a bajnok Videoton FC-t a labdarúgó OTP Bank Liga szombati utolsó fordulójában.

OTP Bank Liga, 33. forduló:

Diósgyőri VTK-Videoton 2-1 (0-0)
DVTK Stadion, 10 143 néző, v.: Iványi
gólszerző: Brkovic (66.), Makrai (87.), illetve S. Scepovic (75.)
sárga lap: Hasani (20.), Sesztakov (45.), illetve Pátkai (16.)
Diósgyőr: Rados – Eperjesi, Brkovic, Tamás M., Forgács – Busai, Lipták (Kocsis, 62.), Hasani – Ugrai (Bacsa, 58.), Szarka, Sesztakov (Makrai, 82.)

Videoton: Tujvel – Bolla (Torvund, 85.), Tóth B., Mocsi, Tamás K. – Nego, Pátkai, Réti – Kovács I. – E. Hadzic (Szabó B., 73.), S. Scepovic

A bajnoki címét múlt héten bebiztosító Videoton alapcsapatából többen pihenőt kaptak, így néhány fiatal játékos előtt adódott bizonyítási lehetőség. Ezen a találkozón debütált az NB I-ben kezdőként Mocsi Attila és Bolla Bendegúz, illetve csereként a mindössze 17 éves Szabó Bálint és Torvund Alexander, míg Elvir Hadzic és Réti Patrik először volt kezdő. A kapuban Tomás Tujvel állt, aki bajnoki találkozón ezt megelőzően legutóbb 2013. június elsején lépett pályára a Videotonban.

A DVTK játékosai sorfalat álltak a bajnokcsapat kivonuló játékosainak, majd gyászszünet következett a héten 84 éves korában elhunyt Kovács Ferenc, a Videoton egykori edzője emlékére.

A mérkőzésre 90 százalékos kedvezménnyel árulták a belépőket, vélhetően ennek eredményeként is több mint tízezren látogattak ki a stadionba.

A Diósgyőr, amelynek három pontra volt szüksége, lendületesen kezdett, sokat támadott, de nagy gólszerzési lehetőséget nem alakított ki. A folytatásban már a Videoton is eljutott egy-két megindulásból a hazai kapuig, a DVTK mezőnyfölénye azonban így is megmaradt. Ez azonban kevésnek bizonyult a vezetés megszerzéséhez, mivel a beadásokra rendszerint nem érkezett senki, a távoli lövések pedig nem voltak pontosak.

A második félidő elején a Videoton egymás után több helyzetet alakított ki, a DVTK-nak bő tíz perc kellett ahhoz, hogy valamelyest magára találjon. Aztán a 66. percben Dusan Brkovic fejelt a Videoton kapujának bal alsó sarkába egy balról, a szögletzászlótól beívelt szabadrúgást. A gólt követően alaposan lendületbe jött a Diósgyőr, több nagy gólhelyzet jelezte, hogy a hazaiak már más lelkiállapotban futballoznak. Csakhogy szűk tíz perccel később Stefan Scepovic csapott le az előre vágott labdára, amelyet jobbról, a 16-os sarkáról átemelt a kissé kint álló Radoson. Végül mégis örülhettek a hazai szurkolók, mert a csereként beálló Makrai Gábor a 87. percben nagyszerű csellel tisztára játszotta magát, majd kilőtte a jobb alsó sarkot.

A Diósgyőrnek csak a győzelem ért bennmaradást, ellenkező esetben nyolc év után búcsúzott volna az élvonaltól. A lefújást követően a stadionban a Balmazújváros-Ferencváros mérkőzés végeredményére vártak a játékosok és a nézők, és az ottani 3-3-mal dőlt el, hogy a DVTK a következő idényben is a legmagasabb osztályban játszik.

Így értékelt a meccs hőse, a győztes gólt szerző Makrai Gábor:

Pár perccel a lefújás után a DVTK boldog támadója, Busai Attila is nyilatkozott riporterünknek:

A végeredmény:
1.  Videoton FC                 33 20   8   5    65-28  68 pont – Bajnokok Ligája-selejtező
2.  Ferencvárosi TC             33 18  12   3    69-31  66      – Európa Liga-selejtező
3.  Újpest FC                   33 12  13   8    41-38  49      – Európa Liga-selejtező
4.  Budapest Honvéd             33 13   8  12    50-53  47      – Európa Liga-selejtező
5.  Debreceni VSC               33 12   8  13    53-47  44
6.  Puskás Akadémia             33 11  10  12    41-46  43
7.  Paksi FC                    33 11   9  13    43-48  42
8.  Swietelsky Haladás          33 11   5  17    35-50  38
9.  Mezőkövesd Zsóry FC         33  9  10  14    35-52  37
10.  Diósgyőri VTK               33 10   6  17    44-53  36
11.  Balmaz Kamilla Gyógyfürdő   33  8  12  13    39-46  36      – kiesett
12.  Vasas FC                    33  9   7  17    38-61  34      – kiesett

Pontazonosság esetén a több győzelem, majd a jobb gólkülönbség rangsorol.