Biztató eredménnyel tér haza Zágrábból a Fradi

M4 Sport
Ugyan korán hátrányba került, de a második félidei egyeníltése révén 1-1-es döntetlent ért el a Ferencváros a Dinamo Zagreb otthonában a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének első meccsén.

Bajnokok Ligája, selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés:
Dinamo Zagreb – FTC 1-1 (1-0)
Zágráb, 14 283 néző, v.: Raczkowski (lengyel)
gólszerzők: Olmo (7.), illetve Sigér (59.)
sárga lap: Moro (81.), illetve Sigér (4.), Haratin (29.), Skvarka (37.), Szihnyevics (53.), Zubkov (93.)

Dinamo Zagreb: Livakovic – Stojanovic, Leskovic, Peric, Leovac – Gojak (Moro, 69.), Ademi, Dani Olmo – Hajrovic (Majer, 69.), B. Petkovic (Gavranovic, 76.), Orsic

Ferencváros: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Dvali, Heister – Haratin, Sigér – Zubkov, Skvarka (Ihnatenko, 89.), Nguen (Civic, 83.) – Szihnyevics (Lanzafame, 78.)

Veszélyes hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, a nyolcadik percben a spanyol Dani Olmo, a nyári U21-es Európa-bajnokság legértékesebb játékosa meg is szerezte a vezetést a Dinamónak. A folytatásban mérséklődött a horvát fölény és megszűnt a nyomás az FTC kapuja előtt, a vendégek többet birtokolták a labdát, helyzetekig is eljutottak, majd kihagyott zágrábi lehetőségekkel zárult az első félidő.

A második felvonás elején némileg aktívabb volt a Ferencváros, és az 59. percben sikerült is egyenlítenie: Nguen lövését Livakovic kiütötte, Sigér Dávid fejese után viszont a labda áthaladt a gólvonalon. Ezt követően a várakozásoknak megfelelően ismét a Dinamo irányította a játékot, több kisebb-nagyobb helyzetet is kidolgozott, de az FTC számára kedvező eredmény már nem változott.

A visszavágót jövő kedden 20 órától rendezik a Groupama Arénában. (Élőben az M4 Sporton és az m4sport.hu-n.)

A párharc győztese a BL-selejtező negyedik fordulójában a norvég Rosenborggal vagy a szlovén NK Mariborral találkozik, a vesztese pedig az Európa-liga-selejtező negyedik körében folytathatja szereplését az izraeli Makkabi Tel-Aviv vagy a litván FK Suduva ellen.