Pontosztozkodás Stieber és Gyurcsó bemutatkozómeccsén

M4 Sport/mti
Az újonc Zalaegerszeg 1-1-es döntetlent játszott a vendég Puskás Akadémiával a labdarúgó OTP Bank Liga ötödik fordulójának szombati játéknapján.

OTP Bank Liga, 5. forduló:
ZTE FC-Puskás Akadémia FC 1-1 (1-1)
ZTE Aréna, 4858 néző, v.: Bogár
gólszerzők: Radó (43., 11-esből), illetve Vanecek (36.)
sárga lap: Lesjak (45.), illetve Knezevic (34.), Szolnoki (74.)

ZTE FC: Demjén – Bolla, Lesjak, Devecseri, Tamás K. – Kocsis G. – Barczi, Bedi, Mitrovic (Hudák, 94.), Radó (Bobál, 81.) – Ikoba (Stieber, 52.)

PAFC: Hegedüs L. – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Nagy Zs. – Van Nieff, Urblík – Sós (Kiss T., 85.), Knezevic, Henty (Gyurcsó, 55.) – Vanecek (Mebrahtu, 71.)

Az első 15-20 perc eseménytelen mezőnyjátékkal telt, ezután azonban megélénkült a meccs, mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. Öt percen belül aztán két gólt is láthatott a közönség, de amíg az egyik oldalon Radó találatát les miatt érvénytelenítették, addig a cseh Vanecek sikeres lövésével előnybe kerültek a vendégek.

A folytatásban is sok volt a helyzet, és a zalaegerszegieknek még a szünet előtt összejött az egyenlítés, Radó saját maga által kiharcolt büntetőből.

A fordulást követően az első említésre méltó esemény a frissen igazolt Stieber Zoltán beállása volt, a válogatott szélsőt – aki sok évnyi légióskodás után most debütált a magyar bajnokságban – nagy tapssal köszöntötték a hazai drukkerek. A másik oldalon is pályára lépett egy válogatott játékos, Gyurcsó Ádám, és a két futballista becserélésével az iram is megélénkült, felváltva forogtak veszélyben a kapuk. Bár a második félidő jóval eseménydúsabb volt, mint az első, újabb gól már nem esett, ezzel mindkét csapat szezonbeli első döntetlenjét játszotta.

A ZTE-nek ez volt az első hazai meccse az idényben, egyben hét év után az első otthoni élvonalbeli mérkőzése.

Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 0-2
MOL Fehérvár FC-Kisvárda Master Good 3-0
Újpest FC-Budapest Honvéd 2-3
ZTE FC-Puskás Akadémia FC 1-1
Debreceni VSC-Kaposvári Rákóczi FC 0-1