A Debrecen, a Paks és a Puskás Akadémia is megye I-es csapattal játszik a Magyar Kupában

Kisorsolták a labdarúgó Magyar Kupa hetedik fordulójának párosításait: a Debrecenre, a Paksra és a Puskás Akadémiára megyes I-es csapat vár a 64 között, míg a címvédő Fehérvár NB III-as csapattal mérkőzik.

Október 30-án rendezik a 7. fordulót a Magyar Kupában. Az MLSZ székházában rendezett, pénteki sorsoláson az OTP Bank Liga csapatai voltak már csak kiemeltek, ők nem kerülhettek össze.

A párharcok továbbra is egy mérkőzésen dőlnek el. Ha a rendes játékidő végén döntetlennel állnak a csapatok, előbb kétszer 15 perc hosszabbítás, majd tizenegyesrúgások következnek.

Az alacsonyabb osztályú együttes, illetve a sorsoláson előbb húzott klub a pályaválasztó. A párharcok után már csak 32 csapat marad versenyben.

A Loki megye I-es ellenfelet kapott, míg az Újpest a Merkantil Bank Ligában szereplő riválissal néz szembe.

Magyar Kupa, 7. forduló:

HR-RENT Kozármisleny (NB III)–Kisvárda Master Good (NB I)
Budaörs (NB II)–ZTE FC (NB I)
Kazincbarcika (NB II)–Budapest Honvéd (NB I)
Tatabányai SC (megyei I.)–DVSC (NB I)
Sényő-Carnifex FC (NB III)–Mezőkövesd Zsóry FC (NB I)
BKV Előre (NB III)–Ferencvárosi TC (NB I)
FC Ajka (NB II)–Újpest FC (NB I)
FC Dabas (NB III)–DVTK (NB I)
Maglódi TC (megyei I.)–Puskás Akadémia FC (NB I)
Termálfürdő Tiszaújváros (NB III)–MOL Fehérvár FC (NB I)
Duna Aszfalt TLC (NB II)–Kaposvári Rákóczi FC (NB I)
SBTC KFT (megyei I.)–Paksi FC (NB I)
DEAC (NB III)–MTK Budapest (NB II)
Tamási 2009 FC (megyei I.)–Monor (NB III)
Pápai Perutz FC (NB III)–Vasas FC (NB II)
ASR Gázgyár (megyei I.)–WKW ETO FC Győr (NB II)
Nagybajomi AC (megyei I.)–Dorogi FC (NB II)
Berettyóújfalui SE (megyei I.)–BFC Siófok (NB II)
KTE Hufbau (NB III)–Lipót Pékség SE (NB III)
Szarvasi FC 1905 (megyei I.)–Balkányi SE (megyei I.)
SC Sopron (megyei I.)–Budafoki MTE (NB II)
Dunaújváros (NB III)–FC Nagykanizsa (NB III)
Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)–Tállya KSE (NB III)
Sárbogárd SE (megyei I.)–Vác FC (NB II)
Vép VSE (megyei I.)–Szeged-Csanád Grosics (NB II)
Szegedi VSE (megyei I.)–Ózdi Kohász SC (NB III)
Gyirmót FC Győr (NB II)–Soroksár SC (NB II)
Szombathelyi Haladás (NB II)–Herold Trans Ménfőcsanak (NB III)
III. KER TVE (NB III)–Nyíregyháza Spartacus FC (NB II)
Balatoni Vasas SE (megyei I.)–Dabas-Gyón FC (NB III)
Füzesgyarmati Sport Klub (NB III)–Békéscsaba 1912 Előre (NB II)
PMFC (NB III)–Rákosmente KSK (NB III)