Tizenötöt vágott a Puskás, tízgólos meccset nyert a ZTE a kupában

A Puskás Akadémia csapata 15-0-ra nyert a megyei I. osztályban szereplő Maglód vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa hetedik fordulójának szerdai játéknapján.

Az élvonalbeli együttesben Gyurcsó Ádám ötször volt eredményes, mellette Kiss Tamás és Tamás Nándor is mesterhármast ért el. A felcsúti gárda története legnagyobb arányú győzelmét aratta.



A másodosztályú Budaörs 0–3-ról még egyenlített a Zalaegerszeg ellen, az élvonalbeli csapat azonban ezt követően négy gólt szerzett.

A Budapest Honvéd gól nélküli rendes játékidőt követően csak hosszabbításban tudott felülkerekedni az NB II-es Kazincbarcikán.

Magyar Kupa, 7. forduló (a 32 közé jutásért):
Kozármisleny (III.)-Kisvárda Master Good 1-2 (1-1)
Budaörs (II.)-ZTE FC 3-7 (2-3)
Sényő-Carnifex FC (III.)-Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (1-2)
BKV Előre (III.)-Ferencvárosi TC 1-3 (1-2)

FC Dabas (III.)-Diósgyőri VTK 0-3 (0-2)
Maglódi TC (megyei I.)-Puskás Akadémia FC 0-15 (0-4)
Termálfürdő Tiszaújváros (III.)-MOL Fehérvár FC 0-3 (0-1)
Salgótarján (megyei I.)-Paksi FC 1-7 (0-2)
Tatabányai SC (megyei I.)-Debreceni VSC 1-2 (1-2)
Kazincbarcika (II.)-Budapest Honvéd 0-2 (0-0, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után
Debreceni EAC (III.)–MTK (II.) 0-3 (0-0)
Tamási (megyei I.)–Monor (III.) 0-2 (0-1)
Gázgyár (BLSZ I.)–ETO FC Győr (II.) 1-4 (0-2)
Nagybajom (megyei I.)–Dorog (II.) 0-5 (0-2)
Berettyóújfalu (megyei I.)–Siófok (II.) 0-4 (0-1)
Szarvas (megyei I.)–Balkány (megyei I.) 2-1 (2-1)
Mosonmagyaróvár (II.)–Tállya (III.) 4-1 (3-1)
Sárbogárd (megyei I.)–Vác (II.) 1-3 (1-0)
Vép VSE (megyei I.)–Szeged-Csanád-GA (II.) 1-4 (0-1)
Szegedi VSE (megyei I.)–Ózdi Kohász (III.) 2-4 (1-1)
Ménfőcsanak (III.)–Haladás (II.) 0-2 (0-1)
III. Kerületi TVE (III.)–Nyíregyháza (II.) 5-0 (3-0)
Balatoni Vasas (megyei I.)–Dabas-Gyón FC (III.) 0-4 (0-2)
Füzesgyarmat (III.)–Békéscsaba (II.) 0-1 (0-1)
Pécsi MFC (III.)–Rákosmente KSK (III.) 2-0 (0-0)
Duna Aszfalt TLC (II. osztályú)-Kaposvári Rákóczi 0-1
SC Sopron (megyei I.)–Budafok (II.) 1-1 - 11-esekkel: 6-7
Dunaújváros (III.)–Nagykanizsa (III.) 2-1
Gyirmót FC Győr (II.)–Soroksár (II.) 3-0
Kecskeméti TE (III.)–Lipót Pékség SE (III.) 0-1
Pápa (III.)–Vasas (II.) (Tv: M4 Sport) 3-4 (1-2, 2-2, 2-3) - hosszabbítás után


kedden játszották:
FC Ajka (II. osztályú)-Újpest FC 2-5 (2-1)