Lejátszotta idegenben a Puskás Akadémia a MOL Fehérvárt

MTI/M4 Sport
A játéknap előtt listavezető MOL Fehérvár FC hazai pályán 3-1-re kikapott a Puskás Akadémiától a labdarúgó OTP Bank Liga 13. fordulójában, szombaton.

OTP Bank Liga, 13. forduló:

MOL Fehérvár FC – Puskás Akadémia FC 1-3 (0-2)

Székesfehérvár, 3365 néző, v.: Karakó
gólszerzők: Juhász R. (90.), illetve Vanecek (3.), Gyurcsó (27., 71.)
sárga lap: Kovács I. (34. – kispadon), Nikolov (48.), Musliu (59.), Pertjak (60.), Nego (68.), illetve van Nieff (29.), Spandler (34.), Szolnoki (89.)

Fehérvár:
Kovácsik – Nego, Musliu, Juhász R., Hangya – Nikolov, Pátkai – Milanov (Hodzic, a szünetben), Pantic (Kovács I., a szünetben), Petrjak (Zsóri, 61.) – Futács

Puskás Akadémia:
Hegedüs – Szolnoki, Meissner, Hadzsiev, Spandler – Van Nieff – Mebrahtu (Radics, 76.), Knezevic, Henty (Sós, 87.), Gyurcsó – Vanecek

Gyors vendégtalálattal indult a találkozó, egy szögletet követően David Vanecek lőtt szép gólt.

A Fehérvár Futács Márkó helyzeteinél állt közel az egyenlítéshez, ám előbb a kapu torkában lemaradt egy beadásról, majd egy beívelést a keresztlécre fejelt. A PAFC hosszú percekig nem jutott el a hazai kapuig, amikor azonban kiszabadult a szorításból, Gyurcsó Ádám kettőre növelte az előnyt.

A folytatásban is többet birtokolta a labdát a házigazda, de játéka minden elképzelést nélkülözött.

A fordulást követően tovább növelhette volna előnyét a Puskás, miután Josip Knezevic buktatásáért büntetőhöz jutott, ám a sértett lövését Kovácsik Ádám kivédte. Ami nem jött össze Knezevicnek, az tíz perccel később összejött Gyurcsónak: teljesen egyedül vezette kapura a labdát, majd a kapust is kicselezve gurított a hálóba.

A Fehérvár elkeseredetten próbálkozott és Juhász Roland fejesgóljával szépíteni tudott, többre azonban nem futotta az erejéből.

Budapest Honvéd-Paksi FC 2-1
MOL Fehérvár FC-Puskás Akadémia FC 1-3
Mezőkövesd Zsóry FC-Kaposvári Rákóczi FC 2-0
Kisvárda Master Good-Debreceni VSC 1-0
Újpest FC-Diósgyőri VTK 0-2