A kilencvenperces emberhátrány és a csabai kapus elbánt a Fradival az MK-ban

M4 Sport
Nem jutott a Magyar Kupa legjobb 16 csapata közé a Ferencváros, miután szinte a teljes mérkőzést emberhátrányban játszva 2-0-s vereséget szenvedett a másodosztályú Békéscsaba otthonában.

A Ferencváros alig egy percet követően Leandro kiállítása miatt fogyatkozott tíz emberre. A hazai együttes így sem nyílt ki, majd Tóth Dániel vezetőgólja után a meccs végéig a kapuja elé szorult, azonban a 18 éves Uram János ihletett napot fogott ki, több nagy védést is bemutatott. A rendes játékidő hosszabbításában pedig Nikola Pantovic eldöntötte a párharcot.

Az élvonalbeli Mezőkövesd is megszenvedett az NB II-es  Győrrel. 1-1-es állást követően a ráadásban a győriek szereztek vezetést, de a vendég mezőkövesdiek a hajrában fordítottak.

A Vác-Újpest és a Dorog-Debrecen találkozókat a pályák használhatatlansága miatt nem lehetett szerdán lejátszani, ezeket az összecsapásokat elhalasztották, akárcsak az Ózd-Kaposvár mérkőzést.

A forduló eddigi góljai, összefoglalói:

Magyar Kupa, 8. forduló (nyolcaddöntőbe jutásért):
Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Ferencvárosi TC 2-0 (1-0)
WKW ETO FC Győr (NB II)-Mezőkövesd Zsóry FC 2-3 (1-1, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után
Dunaújváros (NB III)-BFC Siófok (NB II) 2-1 (1-0)
Szombathelyi Haladás (NB II)-Budafoki MTE (NB II) 2-1 (0-1)
Monor (NB III)-Budapest Honvéd 1-3 (0-1)
Pécsi MFC (NB III)-Kisvárda Master Good 1-0 (0-0)
Szarvasi FC 1905 (megyei I.)-ZTE FC 0-2 (0-2)
Dabas-Gyón FC (NB III) – Puskás Akadémia FC 0-3 (0-2)
Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)-Paksi FC 0-4 (0-4)
Lipót Pékség SE (NB III)-Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1 (1-1) – hosszabbítás után
III. ker TVE (NB III)-Vasas FC (NB II) 2-1 (1-1) – hosszabbítás után

Az Ózdi Kohász SC (NB III)-Kaposvári Rákóczi FC, a Vác FC (NB II)-Újpest FC és a Dorogi FC (NB II)-Debreceni VSC mérkőzést elhalasztották.

kedden játszották:
Szeged-Csanád Grosics (NB II) – MOL Fehérvár FC 0-1 (0-0, 0-0, 0-1) – hosszabbítás után
MTK Budapest (NB II)-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után

A nyolcaddöntők párosításait ITT találja.