Mezőkövesdi győzelemmel feledtette a kupabúcsút a Diósgyőr

A DVTK a 90. percben szerzett góllal 1–0-ra győzött a szeptember óta hazai pályán veretlen Mezőkövesd otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának nyitómérkőzésén szombaton.

OTP Bank Liga, 15. forduló:
Mezőkövesd Zsóry FC – Diósgyőri VTK 0–1 (0–0)
Mezőkövesd, 2656 néző, v.: Iványi
gólszerző: Rui Pedro (90.)
sárga lap: Berecz (14.), Pillár (58.), Katanec (85.), illetve Vági (34.), Rui Pedro (60.), Bacsa (68.)

Mezőkövesd: Szappanos - Farkas D., Pillár, Katanec, Silye - Berecz, Karnyicki - Cseri, Nagy D. (Vajda, 70.), Pekár (Sajbán, 70.) - Zivzivadze

Diósgyőr: Danilovic - Orosz D., Polgár, Brkovic, Tamás M. - Vági, Iszlai - Hasani, Rui Pedro, Prosser (Bacsa, 56.) - Ivanovszki (Korbély, 92.)

Budu Zivzivadze (k), a Mezőkövesd Zsóry FC, valamint Polgár Kristóf (b) és Orosz Donát Benedek (j), , a Diósgyőri VTK (j) játékosai a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójában a mezőkövesdi stadionban 2019. december 7-én. Mezőkövesd-Diósgyőr 0-1.
MTI/Vajda János

Az első félidőben ritkán forogtak nagy veszélyben a kapuk. Többnyire a Mezőkövesd próbált támadásokat vezetni, de sok helyzetet nem tudott kialakítani. A védekezésre építő Diósgyőr egyszer-egyszer megindult, a hazaiaknak azonban csak akkor volt némi izgulni valójuk, amikor pontrúgásból ívelés következett, akkor is csak kevés.

A kövesdiek lényegesen többször jutottak el ellenfelük kapujáig, lövéseik és fejeseik is akadtak, de egyik sem volt pontos. Nagyobb esély nyílt a gólszerzésre, amikor szélről érkezett a labda, ilyeneknél többször csak kicsivel maradtak le a hazaiak középen, a kapusoknak azonban egyik oldalon sem kellett nagy bravúrt bemutatniuk.

A fordulást követően kiegyenlítettebbé vált a játék, mert többet vállalt, a korábbinál aktívabban futballozott a DVTK. A hazai fölény ugyan továbbra is megmaradt, de már oda kellett figyelniük a vendégek kontratámadásaira a mezőkövesdieknek. A hajrához közeledve mindkét csapat igyekezett megszerezni a győzelmet érő gólt, ami végül a Diósgyőrnek jött össze az első kaput eltaláló lövéséből.

A harmadik helyezett hazai csapat előzőleg hét bajnoki mérkőzésen maradt veretlen.

Az eredménnyel a középmezőnybe igyekvő DVTK a megszerzett három ponton túl azért is nagyon elégedett lehet, mert a negyedik fordulóban, otthon 3-0-ra kikapott a kövesdiektől, akik ellen a mostani sikert megelőzően hat mérkőzésen nem tudott nyerni, ráadásul így valamelyest talán feledtetni tudja a hétközi kupabúcsút.

Mezőkövesd Zsóry FC-Diósgyőri VTK 0-1
Debreceni VSC-Budapest Honvéd 1-1
Újpest FC-Kisvárda Master Good 1-0
MOL Fehérvár FC-Paksi FC 0-2
ZTE FC-Kaposvári Rákóczi 2-0