Döntetlen Razgradban, a Fradi búcsúzott az Európa Ligától

A Ferencváros nem jutott tovább a labdarúgó Európa-liga csoportköréből, mivel annak csütörtöki zárónapján 1-1-es döntetlent játszott a bolgár Ludogorec vendégeként.

A győzelmi kényszerben pályára lépő Ferencváros az első perctől támadólag lépett fel, letámadása gyakran hatékonynak bizonyult, de a Ludogorec is vezetett néhány ígéretes támadást. Ennek ellenére komoly helyzet egyik oldalon se alakult ki, a pontatlan lövéseket a kapusok könnyedén hárították. A 20. percben a magyar bajnok nem kapott meg egy 11-est, pedig Isael lövése jól láthatóan Cicinho kezén akadt el, néhány perccel később viszont Botka nagy hibáját kihasználva előnybe került a hazai csapat. A gól nem változtatta meg a játék képét, inkább az FTC irányított, igazán nagy helyzetig viszont továbbra sem jutott, míg a bolgárok csak szórványosan vezettek akciókat, de akkor is a biztonságot szem előtt tartva. A gólhoz egyértelműen a Ferencváros járt közelebb, egy szögletet követően Frimpong a kapufát találta telibe, majd egy másik sarokrúgás után Boli ollózását védte Ilijev, míg Isael ígéretes helyről elvégzett 18 méteres szabadrúgása elkerülte a bolgár kaput.

A folytatás első perceiben a Ludogorec akarata érvényesült, de nem sikerült újabb góllal eldöntenie a továbbjutás kérdését. Tíz perc elteltével kiegyenlítetté vált a küzdelem. A Ferencváros azonban pontatlanabbul futballozott, mint az első félidőben, így ritkábban jutott el a hazaiak kapujáig, ráadásul a töredezettebbé váló játék is a hazaiakat segítette. Amikor mégis sikerült komoly lehetőséget kialakítani, akkor Isael rontott ziccerben. A Ludogorec egyre kevésbé törekedett támadásokra, inkább a biztos labdatartást helyezte előtérbe a számára kedvező eredmény birtokában. A bolgárok terve tökéletesen működött, biztosan őrizték minimális előnyüket, a magyar csapat csak a hosszabbításban tudott nyomást gyakorolni, akkor viszont az utolsó pillanatban legalább az egyenlítés összejött.

Európa-liga, H csoport, 6. forduló:

Ludogorec (bolgár)-Ferencváros 1-1 (1-0)
Razgrad, Ludogorec Aréna, 5000 néző, v.: Matej Jug (szlovén)
gólszerzők: Lukoki (24.), illetve Szignyevics (95.)
sárga lap: Terzijev (59.), illetve Frimpong (27.), Botka (66.)

Ludogorec: Ilijev – Cicinho, Terzijev, Grigore, Nedjalkov – Marcelinho, Anicet Abel, Badji – Wanderson (Djakov, 85.), Keserü (Ikoko, 91.), Lukoki (Tchibota, 77.)

Ferencváros: Dibusz – Botka, Frimpong, Blazic, Heister – Haratin (Ihnatenko, 84.), Sigér (Skvarka, 79.) – Isael, Nguen, Zubkov – Boli (Szignyevics, 84.)

I. félidő: 24. perc: Botka eladta a labdát a saját térfelének közepén, Marcelinho kiugratta Lukokit, aki ziccerben a kifutó Dibusz mellett a kapu bal oldalába gurított (1-0).
II. félidő: 95. perc: Skvarka beadását Szignyevics csúsztatta a kapuba öt méterről (1-1).

Espanyol (spanyol)-CSZKA Moszkva (orosz) 0-1 (0-0)

A csoport:
APOEL (ciprusi)-Sevilla (spanyol) 1-0 (0-0)
Qarabag (azeri)-Dudelange (luxemburgi) 1-1 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. Sevilla 15 pont, 2. APOEL 10, 3. Qarabag 5, 4. Dudelange 4

B csoport:
FC Köbenhavn (dán)-Malmö (svéd) 0-1 (0-0)
Dinamo Kijev (ukrán)-Lugano (svájci) 1-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. Malmö 11 pont, 2. Köbenhavn 9, 3. Dinamo Kijev 7, 4. Lugano 3

C csoport:
Basel (svájci)-Trabzonspor (török) 2-0 (1-0)
Getafe (spanyol)-Krasznodar (orosz) 3-0 (0-0)
A csoport végeredménye: 1. Basel 13 pont, 2. Getafe 12, 3. Krasznodar 9, 4. Trabzonspor 1

D csoport:
LASK Linz (osztrák)-Sporting Lisboa (portugál) 3-0 (2-0)
PSV Eindhoven (holland)-Rosenborg (norvég) 1-1 (0-1)
A csoport végeredménye: 1. LASK Linz 13 pont, 2. Sporting 12, 3. PSV Eindhoven 8, 4. Rosenborg 1

E csoport:
CFR Cluj (román)-Celtic Glasgow (skót) 2-0 (0-0)
Rennes (francia)-SS Lazio (olasz) 2-0 (1-0)
A csoport végeredménye: 1. Celtic 13 pont, 2. CFR Cluj 12, 3. Lazio 6, 4. Rennes 4

F csoport:
Standard Liege (belga)-Arsenal (angol) 2-2 (0-0)
Eintracht Frankfurt (német)-Vitória SC (portugál) 2-3 (2-1)
A csoport végeredménye: 1. Arsenal 11 pont, 2. Frankfurt 9, 3. Standard Liege 8, 4. Vitória SC 5

G csoport:
Glasgow Rangers (skót)-Young Boys (svájci) 1-1 (1-0)
FC Porto (portugál)-Feyenoord (holland) 3-2 (3-2)
A csoport végeredménye: 1. FC Porto 10 pont, 2. Glasgow Rangers 9, 3. Young Boys 8, 4. Feyenoord 5

H csoport:
A csoport végeredménye: 1. Espanyol 11 pont, 2. Ludogorec 8, 3. Ferencváros 7, 4. CSZKA Moszkva 5

I csoport:
VfL Wolfsburg (német)-St. Etienne (francia) 1-0 (0-0)
Gent (belga)-Olekszandrija (ukrán) 2-1 (2-0)
A csoport végeredménye: 1. Gent 12 pont, 2. Wolfsburg 11, 3. St. Etienne 4, 4. Olekszandrija 3

J csoport:
Borussia Mönchengladbach (német)-Basaksehir (török) 1-2 (1-1)
AS Roma (olasz)-Wolfsberg (osztrák) 2-2 (2-1)
A csoport végeredménye: 1. Basaksehir 10 pont, 2. AS Roma 9, 3. Mönchengladbach 8, 4. Wolfsberg 5

K csoport:
Wolverhampton Wanderers (angol)-Besiktas (török) 4-0 (0-0)
Slovan Bratislava (szlovák)-Braga (portugál) 2-4 (1-1)
A csoport végeredménye: 1. Braga 14 pont, 2. Wolverhampton Wanderers 13, 3. Slovan Bratislava 4, 4. Besiktas 3

L csoport:
Manchester United (angol)-AZ Alkmaar (holland) 4-0 (0-0)
Partizan Beograd (szerb)-Asztana (kazah) 4-1 (3-0)
A csoport végeredménye: 1. Manchester United 13 pont, 2. AZ Alkmaar 9, 3. Partizan Beograd 8, 4. Asztana 3

A csoportok első két-két helyezettje jutott a kieséses szakaszba.

A második számú európai kupasorozat első kieséses fordulójának sorsolását hétfőn a svájci Nyonban tartják. A legjobb 32 párharcait februárban rendezik.