×

A török-szerb-orosz hármassal találkozik a magyar válogatott az NL-ben

Kedden Amszterdamban tartották az UEFA Nemzetek Ligája második kiírásának sorsolását, a magyar labdarúgó-válogatott Törökországgal, Szerbiával és Oroszországgal került a B divízió 3. csoportjába.

A Nemzetek Ligája B divíziójának csoportjai
Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a másodjára kiírt sorozat másodosztályában szerepel, amennyiben csoportgyőztes lesz, feljut az élvonalba, ha utolsóként végez négyesében, akkor kiesik a C osztályba.

A korábbi holland válogatott futballista, Rafael van der Vaart által kihúzott magyar érdekeltségű négyesből Oroszország és Törökország már biztos résztvevője a nyári kontinensviadalnak, míg a szerbek - a magyarokhoz hasonlóan - a pótselejtezőn érdekeltek. A nemzetközi szövetség (FIFA) világranglistája alapján 52. helyével a magyar nemzeti együttes a leggyengébb a kvartettben, ugyanis a török és a szerb gárda holtversenyben a 29., míg az orosz a 38. pozíciót foglalja el.

Az NL a 2022-es, katari világbajnokság európai selejtezősorozatának kezdetét is jelenti, mert a 12 pótselejtezős helyből kettő elkel, melyet a két legjobb olyan csoportgyőztes szerez meg, amely a jövő tavasszal rajtoló világbajnoki selejtezőből nem jut ki automatikusan, vagy nem zár a szintén pótselejtezőt érő második helyen.

A kvartettek küzdelmeit szeptemberben, októberben és novemberben egy-egy duplafordulós körben bonyolítják le.

Az élvonal négy csoportgyőztese jövő nyáron egy minitornán dönt a sorozat második győzteséről, a címvédő az Európa-bajnok portugál válogatott.

A divízió:
1. csoport: Lengyelország, Bosznia-Hercegovina, Olaszország, Hollandia
2. csoport: Izland, Dánia, Belgium, Anglia
3. csoport: Horvátország, Svédország, Franciaország, Portugália
4. csoport: Németország, Ukrajna, Spanyolország, Svájc

B divízió:
1. csoport: Románia, Észak-Írország, Norvégia, Ausztria
2. csoport: Izrael, Szlovákia, Skócia, Csehország
3. csoport: MAGYARORSZÁG, Törökország, Szerbia, Oroszország
4. csoport: Bulgária, Írország, Finnország, Wales

C divízió:
1. csoport: Azerbajdzsán, Luxemburg, Ciprus, Montenegró
2. csoport: Örményország, Észtország, Észak-Macedónia, Grúzia
3. csoport: Moldova, Szlovénia, Koszovó, Görögország
4. csoport: Kazahsztán, Litvánia, Fehéroroszország, Albánia

D divízió:
1. csoport: Andorra, Málta, Lettország, Feröer
2. csoport: Giblaltár, Liechtenstein, San Marino

A D osztályból két csapat jut fel, így a C osztály négy csoportutolsója a bennmaradásért játszik osztályozót.

A magyar válogatott programja:
09.03.: Törökország-Magyarország, 20.45
09.06.: Magyarország-Oroszország, 18.00
10.09.: Szerbia-Magyarország, 20.45
10.12.: Oroszország-Magyarország, 20.45
11.14.: Magyarország-Szerbia, 20.45
11.17.: Magyarország-Törökország, 20.45
Döntők: 2021. június 2-3-6.
Osztályozók: 2022. március 24, 25, 28, 29.