A Ferencvárosnak van törlesztenivalója a Puskás Akadémiával szemben

Az OTP Bank Liga 26. fordulójában a Puskás Akadémia a címvédő Ferencvárost fogadja. A vendégek kényelmes, nyolc pontos előnnyel várják a mérkőzést a tabella élén, miután a második MOL Fehérvár pontokat hullajtott a Paks ellen. A hazaiak előtt is jó esély nyílt, hogy közelebb kerüljenek a nemzetközi kupaindulást érő harmadik helyhez, mivel a Mezőkövesd kikapott a Diósgyőrtől, amely így már a negyedik helyre kapaszkodott fel.

A bajnoki címvédő Ferencváros már két bajnoki mérkőzésen van túl az újrakezdés óta. A csapat hat ponttal gazdagodott a mérkőzéseken, igaz visszafogott játékkal az Újpest és a Debrecen ellen. Az mindenképpen előnyére válhat Szerhij Rebrov csapatának, hogy játékban van.

Ugyanezt nem mondhatja el a Puskás Akadémia, amely utolsó tétmérkőzését a koronavírus-járvány előtt, március 14-én játszotta a rivális Mezőkövesd otthonában (0-0).

A szezon folyamán két bajnokin találkozott egymással a két csapat. Augusztus végén a Puskás Akadémia alaposan meglepte a Ferencvárost, amely ugyan vezetést szerzett a meccs elején, a felcsútiak négyszer válaszoltak, ezzel Rebrov csapata elszenvedte első vereségét a bajnokságban.

A 15. Fordulóban sokáig úgy nézett ki, hogy visszavághat a Fradi, hiszen Zubkov duplájával 2-0-es vezetéssel vonulhatott a pihenőre, de a második félidő már a Puskás Akadémiáról szólt, amelyben Hentynek is sikerült kétszer betalálnia, így 2-2 lett a végeredmény. A Ferencváros még nem verte meg a szezonban vasárnapi ellenfelét, amely bízik a Pancho Aréna varázsában.

Ennek ellenére a mérleg egyértelműen a zöld-fehéreknek kedvez: eddig 15 meccset játszottak egymás ellen a csapatok, ezekből hetet nyert meg az FTC, a Puskás Akadémia hármat. Más kérdés, hogy vendégként a fővárosi csapat csak egyszer tudott nyerni (három-három döntetlen és vereség mellett).

Szerhij Rebrov, a Ferencváros ukrán vezetőedzője nem is titkolja, hogy nehéz mérkőzésre vár Felcsúton.

„Rendkívül nehéz mérkőzés vár ránk, de a célunk nem lehet más, mint a győzelem. A mostani helyzet olyan, mintha egy új szezon elején járnánk, ezt mondtam a játékosoknak is. Ellenfelünk frissebb lesz nálunk, de szeretnénk legyőzni, mert ebben a szezonban ez sajnos még nem sikerült – mondta vezetőedzőnk. – Ahogy az Újpest elleni mérkőzést követően is elmondtam, a kilencpontos előny nem altathat el minket, mindig a következő találkozóra fókuszálunk. Azon dolgozunk, hogy a lehető legjobb fizikai állapotba kerüljenek a játékosok, és mindent megteszünk érte, hogy elhozzuk a három pontot.”

12. Kaposvári Rákóczi FC 26 3 1 22 19-63 10

Borítókép: Budapest, 2020. május 23. Sigér Dávid, a Ferencváros játékosa gólt lő a labdarúgó OTP Bank Liga 1. fordulójából elhalasztott, a koronavírus-járvány miatt zárt kapuk mögött játszott Ferencvárosi TC - Debreceni VSC mérkőzésen a Groupama Arénában 2020. május 23-án. MTI/Illyés Tibor