A MOL Fehérvár nehéz mérkőzésen gyűjtötte be a 3 pontot a Kisvárda ellen

Az OTP Bank Liga 27. fordulójában a MOL Fehérvár hazai pályán 2-0-s győzelmet aratott a stílusos futballt bemutató Kisvárda ellen, ezzel már kilenc pont az előnye a tabellán a harmadik Mezőkövesd előtt, közelebb kerülhet az éllovas Ferencvároshoz.

A MOL Fehérvár nyugodtan kezdhette a mérkőzést, hiszen percekkel a kezdősípszó előtt fújták le a Mezőkövesd-Paks meccset, amelyen az üldöző hazaiak 2-0-s vereséget szenvedtek.

OTP Bank Liga, 27. forduló:
MOL Fehérvár FC-Kisvárda Master Good 2-0 (1-0)

MOL Aréna Sóstó, 1325 néző, v.: Andó-Szabó
gólszerzők: Nego (16.), Nikolics (87.)
sárga lap: Nyári (20.), Stopira (41.), Nego (43.), Houri (48.), illetve Viana (45+1.), Hej (63.), Gosztonyi (89.)

Fehérvár:
Kovácsik – Rus (Hangya 73.), Musliu, Vinícius, Stopira – Pátkai, Nyári (Elek 62.) – Nego (Kovács I. 83.), Houri (Bamgboye 62.), Petrjak (Hodzic 62.) – Nikolics

Kisvárda:
Dombó – Melnyik (Jelena 60.), Ene, Rubus, Baranyai – Lucas (Sassá 82.), Karaszjuk – Hej, Cukalasz (Kovácsréti 60.), Bumba (Tischler 60.) – Viana (Gosztonyi 60.)

Az elmúlt két bajnokiján csak döntetlenekre volt képes Joan Carrillo együttese, amely még nem mondott le a bajnoki címről. A Paks elleni mérkőzéshez képest több helyen is változtatott a kezdőcsapatán a spanyol mester, Juhász, Hodzics és Kovács István sem futhatott ki a pályára.

Bódog Tamás irányításával karakteres csapattá vált a Kisvárda, a fehérvári csapat nem számíthatott könnyű mérkőzésre. Jó pár kreatív játékossal kezdte az összecsapást a vendégcsapat, jó mérkőzés elé nézhettünk.

A szezonban kétszer találkozott egymással a két csapat, mindkét esetben a MOL Fehérvér gyűjtötte be a 3 pontot (3-0, 2-0).

Nem is kezdett megilletődötten a Bódog-csapat, az 5. és a 9. percben is könnyedén gólt szerezhetett volna, de az első negyedóra vége előtt is veszélyeztethetett volna a Kisvárda, ha Melnyik nem rúg luftot.

A vendégek 62 százalékban birtokolták a labdát 15 perc elteltével, szinte minden támadásukban benne volt a gól. Ehhez képest első támadásából rögtön megszerezte a vezetést a hazai csapat.

A 16. percben Loic Nego kapott egy tökéletes kiugratást, aki nem teketóriázott, 15 méterről szépen elgurította a labdát Dombó mellett. (1-0) A kihagyott vendéghelyzetek megbosszulták magukat.

Talán váratlan, hogy a mérkőzést a Kisvárda irányította, és az esélyesebbnek vélt hazaiak rendezkedtek be kontrákra. A gól sem vetette vissza a Kisvárdát, amely változatlanul mezőnyfölényben játszott. A 22. percben akár az egyenlítést is megszerezhette volna a fehérben játszó Várda, de Cukalasz remek sarkazását Kovácsik kitolta a jobb felsőből.

A piros-kékeknél a játékmester Houri játszott veszélyesen, a gól előtt is kivette részét szép gólpasszával, a 27. percben pedig átlátta, hogy egy átlövéssel akár meg is lehet lepni az ellenfelet. A próbálkozás nem volt túl veszélyes, ráadásul középre ment. Ugyanakkor jelzés volt az ellenfélnek, hogy nem árt hátul figyelni.

A vendégek rendületlenül támadtak az egyenlítésért, elsősorban a baloldalon vezettek tetszetős támadásokat, de a hajrához közeledve nem sikerült a kapuba találni.

A mérkőzés előtti papírforma alapján nem meglepetés, hogy a Sóstói stadionban előnnyel vonulhatott a pihenőre a MOL Fehérvár, a mérkőzés képe alapján viszont inkább a vendégek szolgáltak volna rá a vezetésre.

A félidőben egyik edző sem nyúlt csapatához, a kezdő tizenegyek vonulhattak ki a pályára a második 45 percre, amelyet a vendégek kezdtek lendületesebben, a 47. percben a brazil Viana közelről, fordulásból centikkel lőtt a kapu fölé.
Ugyanakkor a Fehérvár is megérkezett a második játékrészre az 50. percben, először Pátkai perdített kevéssel a bal kapufa mellé, szinte rögtön utána Petrjak már eltalálta a kaput, de Dombó fogta a közeli lövést.
Ezekben a percekben először a meccs folyamán, átvette az irányítást a hazai csapat. Az első félidőhöz képest alaposan felpörgött az összecsapás, élvezetessé vált.

Az 59. Percben Bódog egyszerre négyet is cserélt, Bumba, Melnyik, Cukalasz és Viana jött le, Gosztonyi, Jelena, Tischler és Kovácsréti pedig játéklehetőséghez jutott.

Két perccel később Carrillo is lépett, Nyári, Petrjak és Houri le, Funsho, Elek és Hodzics be.

A változtatások inkább a hazai csapatnak kedveztek, amely egyre magabiztosabban kezdett játszani, miközben a várdai játékosok egyre pontatlanabbá váltak. A hajrához közeledve Nikolics eldönthette volna a mérkőzést, de jól eltalált lövését Dombó védte.

Az Kisvárda támadgatott, de már nem lehetett érezni azt az átütő erőt, mint a meccs korábbi szakaszában. Mindeközben a hazaiaknál a csereként beállt Funsho is nagy helyzetbe került, de a kirobbanó Dombó mellett nem tudta ellőni a labdát. Ekkor már úgy festett, hogy a hajrában már csak a Vidi lőhet gólt.

A 87. percben be is biztosította győzelmét a MOL Fehérvár: Fonsho ugratta ki Nikolicsot, aki ezúttal nem hibázott. Szép támadás volt.

A Fehérvár fontos pontokat gyűjtött be, a Kisvárda vereségével még nehéz helyzetbe kerülhet a bajnokság hajrájában.

Joan Carrillo, a Fehérvár vezetőedzője szerint az elmúlt időszak nyeretlenségi sorozata miatt volt a csapaton egy kis nyomás, ez a mérkőzés elején meg is látszott a játékukon. „Ezért nem tudtunk annyira felszabadultan játszani, így a Kisvárda több helyzetet is ki tudott alakítani. Az első gól után viszont ez a feszültség elmúlt, felszabadultabban tudtuk folytani a mérkőzést. Jobb volt az összjáték és ennek köszönhetően nyertük meg ezt a találkozót” – értékelt a spanyol tréner az M4 Sportnak.

„Az első félidőben nem tudtuk kihasználni a lehetőségeinket, bár nem is volt sok. Utána próbáltunk az eredmény után menni, kinyíltunk, adta magát a lehetőség, hogy a Fehérvár gyors játékosai meg tudtak minket futni. Mi felvállaltuk ezt a rizikót, sajnos most nem sikerült, majd kedden megpróbáljuk jobban csinálni” – fogalmazott Bódog Tamás, a vendégek szakvezetője.

A kisvárdaiak több bravúrt is bemutató kapusa, Banai Dávid sajnálja, hogy a védései nem eredményeztek pontszerzést. „Az első félidőben voltak olyan helyzeteink, amikből megszerezhettük volna a vezetést, például a kapufa, aztán mégis a Vidi talált be. A második félidőben próbáltunk mindent egy lapra feltenni, nagyon sajnálom, hogy nem sikerült pontot szerezni.”

Mezőkövesd Zsóry FC-Paksi FC 0-2
MOL Fehérvár FC-Kisvárda Master Good 2-0
Újpest FC-Budapest Honvéd 1-0