A Honvéd legyőzésével biztos bennmaradó a Zalaegerszeg

A Zalaegerszeg hazai pályán 2–0-ra nyert a Honvéd ellen az OTP Bank Liga 31. fordulójában, így már biztosan nem esik ki az élvonalból.

A hazaiak lendületesen kezdtek, de a kispesti együttes előtt is adódtak lehetőségek az első húsz percben. Fél óra elteltével a két tábor molinón emlékezett meg a napokban elhunyt háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázókról, Benedek Tiborról és Kárpáti Györgyről. A küzdelmes, hajtós félidő hajrájában Ugrai lövése a kapufán csattant, míg a túloldalon Bobál Gergely fejese pattant fölé a keresztlécről, majd további két vendéghelyzet maradt ki.

Fordulás után Batik balszerencsés mozdulata révén, öngóllal került előnybe a ZTE, amely ezt követően újabb veszélyes akciókat vezetett. Az újonc gárda diadala és a bennmaradása azonban csak a 92. percben, Babati közeli találatával vált biztossá..

A Zalaegerszeg kilenc mérkőzés óta veretlen a bajnokságban, legutóbbi vereségük, február 22. óta 21 pontot szereztek. A győzelemmel a zalaiak a Honvédot és a vasárnap játszó Diósgyőrt is megelőzték, így jelenleg az ötödik helyen állnak a tabellán.

A mérkőzés összefoglalója:

OTP Bank Liga, 31. forduló:
ZTE FC – Budapest Honvéd 2-0 (0-0)
Zalaegerszeg, 4745 néző, v.: Pintér
gól: Batik (öngól, 51.), Babati (92.)
sárga lap: Bőle (72.), Bolla (80.), illetve Mezghrani (40.), Niba (70.), Gazdag (77.)

ZTE:
Demjén – Bolla, Szépe, Bobál D., Tamás – Bedi, Mitrovic (Kocsis, 87.) – Bőle, Barczi (Katelarisz, 66.), Radó – Bobál G. (Babati, 87.)

Budapest Honvéd:
Lefkovits – Uzoma (Kesztyűs, 89.), Niba, Batik, Mezghrani – Szendrei (László, 90.), Irmiás (Nagy G., a szünetben), Hidi, Gazdag – Ugrai (Kamber, 71.), Cipf (Moutari, a szünetben)

A bennmaradást jelentő győzelmet bebiztosító Babati Benjamin a mérkőzés után az M4 Sportnak elmondta, nem akarták megvárni, hogy mit játszik vasárnap a Loki, maguk akartak dönteni a bennmaradásról.

„Amikor örülni kell, akkor örüljünk” – fogalmazott Márton Gábor, a Zalaegerszeg vezetőedzője, aki szerint „fantasztikus”, amit játékosai nyújtanak az újraindulás óta. „Hajnali fél hétkor értünk vissza Kisvárdáról, volt két napunk, hogy talpra álljunk és úgy mennek, mintha mi sem történt volna. A minimális célt elértük, most már egy kicsit próbálunk előre tekinteni, aztán meglátjuk, hogy sikerül-e feljebb kúszni.”

Pisont István, a Honvéd trénere szerint csapata nem játszott rosszul, a ZTE viszont „racionálisabb” volt. „Mi játszottunk jobban, de ők voltak veszélyesebbek.”

1. Ferencváros          30 21   7   2  56-23  70 pont – már bajnok
2. MOL Fehérvár FC      30 17   8   5  53-26  59 – már biztosan második és EL-induló
3. Mezőkövesd Zsóry FC  30 13   8   9  40-28  47
4. Puskás Akadémia FC   30 12  11   7  46-38  47
5. ZTE FC               31 11   9  11  49-41  42
6. Diósgyőri VTK        30 12   5  13  38-42  41
7. Budapest Honvéd      31 11   8  12  31-40  41
8. Újpest FC            30 10   7  13  38-43  37
9. Paksi FC             30 10   7  13  40-47  37
10. Kisvárda Master Good 30 10   5  15  37-41  35