Nagy pofonba szaladt bele a Vasas, simán nyert a Loki

MTI/m4sport.hu
A Debrecen egy félidőt szenvedett a Szeged ellen, a folytatásban viszont bedarálta ellenfelét.
A Vasasnál az új stadion mellett egyelőre nem sok mindennek örülhetnek. MTI/Bruzák Noémi

A nyáron alaposan megerősödött, sokak szerint első osztályú kerettel rendelkező Vasas FC 3-1-re kikapott a Budaörsi SC vendégeként Tatabányán, a labdarúgó NB II szerdai, hatodik fordulójában. Az angyalföldieknek két győzelem és három döntetlen után ez volt az első vereségük az új idényben.

A szezon előtt másik biztos feljutónak tartott, az élvonaltól idén búcsúzó Debreceni VSC házigazdaként 3-0-ra legyőzte a nyeretlen Szeged csapatát.

Megszerezte első győzelmét a Győr, míg a Siófok legyőzte az elmúlt fordulóban a Debrecen ellen diadalmaskodó Gyirmótot.

Az eddig listavezető Ajka 1-0-ra kikapott a Szombathelyi Haladás vendégeként, így a listavezető visszacsúszott a harmadik helyre, a DVSC vette át a vezetést a Merkantil Bank Ligában.

Merkantil Bank Liga NB II, 6. forduló:
Szombathelyi Haladás-FC Ajka 1-0 (0-0)
Szolnoki MÁV FC-Debreceni EAC 1-0 (0-0)
BFC Siófok-Gyirmót FC Győr 2-1 (2-1)
Aqvital FC Csákvár-Pécsi MFC 0-0
Békéscsaba 1912 Előre-Soroksár SC 1-1 (1-0)
Kolorcity Kazincbarcika SC-Dorogi FC 1-1 (1-1)
WKW ETO FC Győr-Nyíregyháza Spartacus FC 1-0 (0-0)
Debreceni VSC – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 3-0 (0-0)
Budaörsi SC-Vasas FC 3-1 (1-0)
Szentlőrinc-Kaposvári Rákóczi FC 3-1 (0-0)
Az élmezőny állása: 1. Debreceni VSC 13 pont (11-2), 2. Szolnok 13 (7-5), 3. Ajka 12