×

Edzője távollétében is megtörte Bognár győzelmi szériáját a Honvéd

A Paks gól nélküli döntetlent játszott a vendég Budapest Honvéddal a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójának szombati játéknapján.

OTP Bank Liga, 8. forduló:
Paksi FC – Budapest Honvéd 0-0
Paks, 1701 néző, v.: Farkas Á.
sárga lap: Gévay (26.), Böde (91.), illetve Lovric (75.), Mezgrani (93.)

Paksi FC: Hegedüs - Gévay, Böde, Lenzsér - Bertus, Balogh, Windecker (Kulcsár D., 15.), Csősz (Bognár, a szünetben), Osváth - Sajbán M. (Ádám 67.), Hahn (Sipos, 88.)

Budapest Honvéd: Tujvel - Baráth B., Kamber, Lovric  - Mezgrani, Szendrei N., Hidi, Kesztyűs (László, 64.), Tamás N. - Eppel (Tóth-Gábor, 90.), Zsótér (Bocskay, 76.)

A kispestieknél – a klub csütörtöki tájékoztatása szerint – több játékosnak és stábtagnak is pozitív lett a koronavírustesztje, köztük volt Bódog Tamás vezetőedző, akit így a kapusedző, Vezér Ádám helyettesített a kispadon. A vendégektől hiányzott Balogh Norbert, Boubacar Traoré, Gazdag Dániel, Batik Bence és Ugrai Roland is.

Az első félidőben ugyan a Bognár György irányításával mind a három bajnokiján diadalmaskodó paksiak futballoztak veszélyesebben, de egyetlen helyzetet tudtak csak kialakítani, amelyet Hahn elhibázott.

A fordulást követően sem változott a játék képe, a foghíjas kerettel érkező fővárosiak számára jó eredménynek tűnt a döntetlen, ennek ellenére a hajrában meccslabdákat hibáztak: előbb a 2017-es idényben a bajnokcsapat és a liga gólkirálya, a klubhoz visszatérő Eppel rontott ziccerben, majd a 90. percben Lovric fejelhetett tiszta helyzetben, de nem járt sikerrel.

A Honvédba a héten visszatért Eppel Márton a hajrában kihagyott helyzetével kapcsolatban úgy fogalmazott az M4 Sportnak, hogy a lábában maradt a győztes gól, ezt szerinte az okozta, hogy még nincs csúcsformában. „Ha kicsit fittebb vagyok, akkor biztos berúgom, de sajnos nincsen ha. Kellett volna nekünk a három pont, de jó ez az egy is. Az a cél, hogy minél több játékpercem legyen, és ne legyen ilyen, hogy a végére mindkét lábam begörcsöl.”

A Honvéd koronavírusos vezetőedzőjét, Bódog Tamást helyettesítő kapusedző, Vezér Ádám szerint igazságos eredmény született, a kispestieknek azonban két meccslabdájuk is volt.

Bognár György, a házigazdák trénere szerint kinevezése óta a mostani volt a legnehezebb mérkőzés. „A Honvéd betonfalat húzott fel, nagyon nehéz az ilyen futballt átjátszani. A játékosok hozzáállása megfelelő volt, de a tizenhatos környékén nem jött össze a minőség. Nem vagyok elégedetlen, mert a játék összképe alapján reális eredmény született.”

A vezetőedző fia, a második félidőre becserélt Bognár István szerint reális eredmény született. „Mezőnyben olykor kicsit jobbak voltunk, de abszolút reális a 0–0.”

Kérdésre válaszolva elárulta, furcsa érzés, hogy az édesapja a vezetőedző, hiszen még nem dolgoztak együtt. „Jól indult vele a csapat, bízom benne, hogy ezt meg tudjuk tartani.”