A Paks hosszabbításban jutott tovább Nyíregyházán a Magyar Kupában

A Paks hosszabbításban 2-1-re győzött a másodosztályú Nyíregyháza vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa hetedik fordulójának csütörtöki játéknapján, és bejutott a legjobb 32 közé.

A Paks szinte az egész mérkőzésen fölényben futballozott, de nem tudta gólra váltani a helyzeteit, a hajrára erőre kapó Nyíregyháza pedig ezt kihasználva negyedórával a rendes játékidő vége előtt Ötvös Bence révén vezetést szerzett. A vendégek ezek után a védelem közepén futballozó Böde Dánielt is bevetették támadásban, de nem ő, hanem Hahn János egyenlített a 83. percben.

Mivel 90 perc alatt nem született döntés, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás, amelyben továbbra is a Paks akarata érvényesült és a sokadik szögletet követően a 109. percben sikerült is megfordítani az eredményt, Hahn János duplázott. A 25 éves támadó szezonbeli 8. mérkőzésén a 6. gólját szerezte.

Eddig mind a tíz pályára lépett élvonalbeli csapat továbbjutott, a Diósgyőri VTK 16 órától, míg a Ferencváros november 14-én játszik.

Magyar Kupa, 7. forduló (a 32 közé jutásért), az élvonalbeli csapatok mérkőzései:
Nyíregyháza Spartacus FC (NB II)-Paksi FC 1-2 (0-0, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után