×

A Vasas nem tudta megakadályozni a Fradi–Vidi kupanyolcaddöntőt

A MOL Fehérvár szerdán 2–1-re legyőzte a házigazda Vasast, ezzel bejutott a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjébe, ahol a Ferencvárossal találkozik.


Az élvonal legutóbbi ezüstérmese már a harmadik percben vezetéshez jutott Zivzivadze góljával, majd a 23. percben megduplázta előnyét. Az NB II-ben a feljutásért hajtó angyalföldiek Rus Adrián öngólja révén még a szünet előtt egyenlítettek, ám a második félidőben nem találtak fogást a Fehérváron, amely megtartotta a 2-1-et.

A szerdai találkozón egy brutális belépő után súlyosnak tűnő sérülést szenvedett Bolla Bendegúz, a fehérváriak U21-es válogatott játékosa, aki könnyen elképzelhető, hogy így lemarad a korosztályos Európa-bajnokságról is, amelynek Magyarország lesz a társházigazdája.

A Fehérvár a nyolcaddöntőben a bajnoki címvédő és jelenlegi listavezető Ferencvárossal találkozik.

Meccs utáni értékelések:

MOL Magyar Kupa, 8. forduló (a nyolcaddöntőbe jutásért):
Vasas FC (NB II)-MOL Fehérvár FC 1-2 (1-2)

korábban:
FC Ajka (NB II)-Mezőkövesd Zsóry FC 1-2 (1-1)
Pécsi MFC (NB II)-Szombathelyi Haladás (NB II) 0-1 (0-0)
Tállya KSE (NB III)-Kaposvári Rákóczi FC (NB II) 5-3 (0-2)
Taksony SE (NB III)-BFC Siófok (NB II) 1-4 (0-0)
Dorogi FC (NB II)-Ferencvárosi TC 1-2 (0-1)
III. Kerületi TVE (NB III)-Budapest Honvéd 1-3 (1-3)
Aqvital FC Csákvár (NB II)-Paksi FC 2-3 (1-3)
Hódmezővásárhelyi FC (NB III)-Puskás Akadémia FC 0-3 (0-1)
Soroksár SC (NB II)-Kisvárda Master Good 1-2 (1-2)
Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II)-MTK Budapest 1-4 (0-1)
Fémalk-Dunavarsány (megyei I.) - Budafoki MTE 0-11 (0-4)
Debreceni EAC (NB II)-Debreceni VSC (NB II) 1-2 (0-1)

csütörtökön játsszák:
Tiszafüredi VSE (NB III)-Zalaegerszeg 13.00

kedden játszották:
Tarpa SC (megyei I.)-Diósgyőri VTK 0-3 (0-2)
Szolnoki MÁV FC (NB II)-Újpest FC 0-2 (0-2)

A nyolcaddöntő párosítása (február 23-24.):
Paksi FC-Budafoki MTE
Ferencvárosi TC-MOL Fehérvár FC
Szombathelyi Haladás-Kisvárda Master Good
Mezőkövesd Zsóry FC-Diósgyőri VTK
Tiszafüredi VSE (III.) vagy Zalaegerszegi TE-Budapest Honvéd
Tállya KSE (III.)-MTK Budapest
Puskás Akadémia FC-Újpest FC
Debreceni VSC (II.)-BFC Siófok (II.)