Kétgólos hátrányból mentett pontot a DVTK Győrben

m4sport.hu/MTI
Diósgyőr kétgólos hátrányból mentett pontot a Győr vendégeként a labdarúgó NB II hetedik fordulójának vasárnapi játéknapján.

Mindkét félidőt remekül kezdte az ETO, amely az 1. perc végén ritkán látható, komikus góllal került előnybe: egy hazai szögletet követően két diósgyőri játékos is balszerencsés mozdulattal stukkolt bele a labdába. Alig másfél perce tartott a második játékrész, amikor kettőre növelte előnyét a Győr, az egykori DVTK-játékos, Óvári Zsolt csapott le egy lecsorgó labdára, és közelről nem hibázott. A mérkőzés első részét kontrollálta Klausz László gárdája, és csupán Póser-kapuson múlott, hogy nem szerzett több gólt.

Kétgólos hátrányban próbálta fokozni a nyomást az addig csak szenvedő Diósgyőr, s nyolc percen belül egalizált: Molnár Gábor előbb pontos bólintással használta ki, hogy a hazai játékosok teljesen egyedül hagyták egy sarokrúgásnál, majd a második gól előtt tökéletesen ívelt Könyves Norbert fejére. A lendületbe jövő vendégcsapat ment előre a fordításért is, de nagyobb helyzetet már nem tudott kidolgozni, igazságos döntetlennel zárult a 7. forduló rangadója.

Kondás Elemér, a Diósgyőr vezetőedzője a mérkőzés után az M4 Sportnak azt mondta, a csapat az egyenlítéssel megmutatta, hogy van tartása, de nem szabad két ilyen bekapott góllal megajándékozni az ellenfelet. „Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, erre eljövünk Győrbe és az első szögletet befejeljük saját magunknak, aztán hiába egykapuztunk szinte végig, kapunk egy ilyen elemista gólt. De sikerült feljönni, meg is nyerhettük volna a találkozót, sajnálom, hogy nem sikerült, pedig nagy erőket mozgósítottunk ennek érdekében. Nem szabad idegenben két ilyen gólt ajándékozunk az ellenfélnek, odébb van még a Mikulás és a Jézuska is.”

Klausz László, a házigazdák trénere elismerte, hogy többnyire a Diósgyőr uralta a játékot és nagy nyomás nehezedett a győri védelemre. „De egyes elemekben jobbak voltunk, így tudtunk gólokat szerezni. A 2–0 tudatában talán meglehetett volna a mérkőzés, ezért kicsit szomorú vagyok, de tisztességes teljesítményt nyújtottak a játékosok.”