Továbbjutott a Honvéd; újabb DVSC-blama – Husztiékat az NB II-es Kecskemét ejtette ki a Magyar Kupából

m4sport.hu/MTI
A Budapest Honvéd hosszabbításban 1–0-ra győzött Zalaegerszegen a labdarúgó MOL Magyar Kupa negyedik fordulójában. Újabb pofonba szaladt bele az élvonalbeli DVSC: Huszti Szabolcs együttesét az NB II-es Kecskemét búcsúztatta a sorozattól.

A játéknap meccseinek összefoglalója

Zalaegerszeg–Budapest Honvéd

A lila-fehérek a rendes játékidő ráadásában egyenlítettek, és mentették hosszabbításra az összecsapást, amelyet aztán a 115. percben szerzett góllal meg is nyertek. A DVSC-nél akár súlyos következményekkel is járhat ez a vereség – mint ismert, a klub vezetése kedden helyzetértékelést kért az együttes szakmai stábjából, ami után Ábrók Zsolt elmondta, hogy gyors és szembetűnő javulást várnak el a csapattól.

Az élvonalbeli csapatok közül szintén búcsúzott a Mezőkövesd, amely a másodosztályú Szeged-Csanád Grosics Akadémia otthonában 11-esekkel maradt alul.

A Budapest Honvéd hosszabbításban 1–0-ra győzött Zalaegerszegen. Érdekesség, hogy a két csapat az előző kiírásban a 16 között találkozott egymással, akkor szintén ráadásba torkollott a párharc Zalaegerszegen, de hazai sikerrel zárult. A nyolcaddöntő sorsolását csütörtökön a Kolorcity Kazincbarcika-Diósgyőri VTK összecsapás után tartják.

MOL Magyar Kupa, 4. forduló (a 16 közé jutásért)
ZTE FC-Budapest Honvéd 0-1 (0-0, 0-0, 0-0) – hosszabbítás után
korábban
Budafoki MTE (II.)-Újpest FC 1-2 (0-0)
Aqvital FC Csákvár (II.)-Pécsi MFC (II.) 2-0 (2-0)
Szombathelyi Haladás (II.)-Gyirmót FC Győr 0-0 – 11-esekkel: 2-3
Kecskeméti TE Hufbau (II.)-Debreceni VSC 2-1 (0-0, 1-1, 1-1) – hosszabbítás után
Szeged-Csanád Grosics Akadémia (II.) – Mezőkövesd Zsóry FC 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) – 11-esekkel: 3-1
VSK Tököl (megyei I.)-Ferencvárosi TC 0-7 (0-6)
Kisvárda Master Good-MTK Budapest 4-1 (3-0)
WKW ETO FC Győr (II.)-Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0)
FC Nagykanizsa (III.)-Tatabánya SC (III.) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) – hosszabbítás
Jászberényi FC (III.)-Vasas FC (II.) 0-1 (0-1)
ESMTK (III.)-Békéscsaba 1912 Előre (II.) 2-4 (0-3)
Szegedi VSE (megyei I.)-Ceglédi VSE (III.) 0-2 (0-0)