Góleső várható a vasárnapi Loki–Pakson

Az idény eddigi statisztikái szerint gólgazdag mérkőzés várható vasárnap ebéd után, amikor a Debrecen a Paksot fogadja az OTP Bank Liga 14. fordulójában.

A szezon során a Paks szerezte eddig a legtöbb gólt a mezőnyben, szám szerint 32-t, míg a Loki a harmadik helyen áll rúgott találatok tekintetében 26-tal (második a Ferencváros 27-tel). A kapott gólokat nézve is dobogós mindkét csapat, a Paks 27-tel a második, míg a DVSC 26-tal a harmadik (a listát a Zalaegerszeg vezeti 29-cel).

A két csapat idénybeli első mérkőzése is újabb gólesőt ígér, hiszen augusztusban Pakson fordulatos meccsen 3–3-as döntetlen született: Ferenczi és Dzsudzsák góljával elhúztak a debreceniek, a házigazdák azonban Ádám, Hahn és Bognár révén fordítani tudtak, mégsem ünnepelhettek győzelmet, mert Ugrai egyenlített a 73. percben.

A góllövőlista három dobogósa közül kettőt a Nagyerdei Stadionban vasárnap összecsapó felek adják: a paksi Ádám Martin 9 góllal vezet (holtversenyben a honvédos Lukiccal), míg a 8 gólos debreceni Ugrai Roland a harmadik.

A vasárnapi lesz a november elején kinevezett Joan Carrillo első hazai mérkőzése a Debrecen kispadján, a korábban a Fehérvárt irányító spanyol tréner az Újpesten 3–1-re elvesztett meccsen debütált.

Ami a többi párosítást illeti, a címvédő és listavezető Ferencváros a jó formában lévő, ötödik helyen álló Mezőkövesd vendége lesz a 14. fordulójában. Az FTC a bajnokságot három ponttal vezeti a Puskás Akadémia előtt, és az elmúlt időszakban kifejezetten jó formában futballozott. A zöld-fehérek legutóbbi három mérkőzésüket megnyerték, ráadásul egy hete sima győzelme arattak a Fehérvár elleni rangadón. A csapat a hazai pontvadászattal ellentétben az Európa-ligában továbbra sem remekel, csütörtökön ötödik meccsét is elveszítette, s kérdés, hogy a Real Betis otthonában elszenvedett 2–0-s vereség hatással lesz-e hétvégi produkciójára.

A Mezőkövesd nem ígérkezik könnyű ellenfélnek a Ferencváros számára. A borsodi együttes ugyanis az október elején történt edzőváltás óta remekel, a Pintér Attilát követő Supka Attila irányításával még nem kapott ki a bajnokságban, öt mérkőzésen három győzelem és két döntetlen a mérlege. Legutóbb emberhátrányban tudott egyenlíteni Zalaegerszegen a hajrában.

A 13. forduló előtt egyértelműen a Puskás Akadémia volt az élvonal legjobb formában lévő együttese, addig sorra nyerte a meccseit, ám Pakson (1–4) váratlanul nagy pofonba szaladtak bele Hornyák Zsolt tanítványai. A felcsútiak vasárnap hazai pályán javíthatnak, ahol egyértelműen esélyesként lépnek majd pályára a három meccse nyeretlen, nyolcadik Zalaegerszeg ellen.

Komoly múltra visszatekintő rangadót rendeznek Kispesten, ahol a Budapest Honvéd az Újpestet fogadja. A két csapat egyértelműen a várakozások alatt teljesít eddig a szezonban: a piros-feketék a hetedik, a lila-fehérek pedig az utolsó helyen állnak, viszont mindkét gárda győztes meccsel a háta mögött készülhetett a héten a találkozóra. Az összesített mérleg és a közelmúlt eredményei is az újpestiekre nézve hízelgőbbek. Az élvonalban eddig 213 alkalommal csaptak össze a felek, s ezeken 54 döntetlen mellett 104 újpesti és 55 Honvéd-siker született. A legutóbbi két meccsükön döntetlent játszottak a csapatok, azt megelőzően pedig háromszor nyert sorozatban az Újpest. A Honvéd pedig legutóbb 2019 augusztusában győzte le riválisát.

A bajnokságot sokáig vezető, jelenleg harmadik Kisvárda két nyeretlen találkozó után győzhet ismét, amire jó esélye lesz szombaton, ugyanis a két hónapja gyengén futballozó, utolsó előtti helyre visszacsúszott, hat meccse nyeretlen MTK-t látja vendégül.

Az M4 Sport és az m4sport.hu a forduló minden mérkőzését élőben közvetíti.