Musorujsag
Élő Eredmények
×

Azeri, kazah és portugál ellenfelet kaptak a magyar csapatok a Konferencialigában

Azeri, kazah és portugál ellenfelet kaptak a magyar csapatok a Konferencialigában

MTI
A MOL Fehérvár az azeri Gabalával, a Kisvárda a kazah Kajrat Almatival, a Puskás Akadémia pedig a portugál Vitória Guimaraes csapatával találkozik a labdarúgó Európa-konferencialiga selejtezőjének második fordulójában.

Az európai szövetségben szerdán sorsolták ki a párosításokat, a fő ágon a székesfehérvári együttes kiemelt, a másik két együttes pedig nem kiemelt volt. A Fehérvár hazai pályán kezdi a párharcot, a Kisvárda és a Puskás Akadémia idegenben játszik először.

A bajnoki ágon is sorsoltak, itt a Ferencváros kerül képbe, amennyiben a Bajnokok Ligája selejtezőjének első fordulójában kikap a kazah Tobol Kosztanajtól. Ebben az esetben az Ekl-ben folytatja szereplését, mégpedig az északmacedón Skupi és a gibraltári Lincoln Red Imps párharcának vesztese ellen. A magyar csapat játszaná az első mérkőzést itthon.

Az Ekl selejtezője négykörös, a második forduló mérkőzéseit július 21-én és 28-án játsszák.

EURÓPA-KONFERENCIALIGA
SELEJTEZŐ, 2. KÖR
MOL Fehérvár–Gabala (azeri)
Kajrat Almati (kazah)–Kisvárda FC
Vitória Guimaraes (portugál)–Puskás Akadémia FC

Gzira United (máltai)/Atletic Club d’Escaldes (andorrai)-Radnicki(szerb)
Arisz Limasszol (ciprusi)-Neftci (azeri)
Zira FK (azeri) – Makkabi Tel-Aviv (izraeli)
Sepsi OSK (romániai)-Olimpija Ljubljana (szlovén)/Differdange (luxemburgi)
Breidablik (izlandi)/UE Santa Coloma (andorrai)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói)/KF Llapi (koszovói)
Víkingur (feröeri)/Europa FC (gibraltári)-Dunaszerdahely (szlovákiai)/Cliftonville (északír)
Koper (szlovén)-FC Vaduz (liechtensteini)
Floriana (máltai)/Petrocub Hincesti (moldovai)-KF Laci (albán)/Iszkra Danilovgrad (montenegrói)
AIK (svéd)-Vorszkla Poltava (ukrán)
Gomel (fehérorosz)-Arisz (görög)
Velez Mostar (bosnyák)-Alaskert (örmény)/Hamrun Spartans (máltai)
Vllaznia (albán)-Universitatea Craiova (román)
Kizilzsar (kazah)-NK Osijek (horvát)
St. Patrick’s Athletic (ír)-Sfantul Gheorghe (moldovai)/Mura (szlovén)
Pogon Szczecin (lengyel)/KR (izlandi)-Bröndby (dán)
Borac Banja Luka (bosnyák)/B36 Tórshavn (feröeri)-Tre Fiori (San Marinó-i)/Flora Esch (luxemburgi)
Racing Union (luxemburgi)-Cukaricki (szerb)
Valmiera (lett)-FK Skendija (északmacedón)/Ararat Jereván (örmény)
Botev Plovdiv (bolgár)-APOEL Nicosia (ciprusi)
Szaburtalo Tbiliszi (grúz)/Partizani (albán)-FCSB (román)
Ararat (örmény)-Dinamo Tbiliszi (grúz)/Paide Linnameeskond (észt)
FK Liepaja (lett)/SC Gjilani (koszovói)-Young Boys (svájci)
Larne (északír)/St Joseph’s FC (gibraltári)-Slavia Praha (cseh)
Tre Penne (San Marinó-i)/Tuzla City (bosnyák)-AZ (holland)
MFK Ruzomberok (szlovákiai)/Kauno Zalgiris (litván)-Derry City (ír)/Riga FC (lett)
Levszki Szófia (bolgár)-PAOK (görög)
Raków Czestochowa (lengyel)-FK Asztana (kazah)
CSZKA Szófia (bolgár)-Makedonija GP Szkopje (északmacedón)
Rapid Wien (osztrák)-Lechia Gdansk (lengyel)/Akademija Pandev (északmacedón)
Spartak Trnava (szlovákiai)-HB Tórshavn (feöreri)/Newtown (walesi)
Motherwell (skót)-Bala Town (walesi)/Sligo Rovers (ír)
FC Basel (svájci)-FCB Magpies (gibraltári)/Crusaders Belfast (északír)
KuPS (finn)/Dila Gori (grúz)-Panevezys (litván)/Milsami Orhei (moldovai)
Istanbul Basaksehir (török)-Makkabi Netanya (izraeli)
Hapoel Beer-Seva (izraeli)-Dinamo Minszk (fehérorosz)/FK Decic Tuzi (montenegrói)
BATE Boriszov (fehérorosz)-Konyaspor (török)
Flora Tallinn (észt)/SJK (finn)-Lilleström (norvég)
FK Suduva (litván)-Viborg (dán)
Molde FK (norvég)-Elfsborg (svéd)
Royal Antwerp (belga)-Inter Turku (finn)/KF Drita (koszovói)
NK Rijeka (horvát)-Djurgardens IF (svéd)
Sparta Praha (cseh)-Viking Stavanger (norvég)

BAJNOKI ÁG
Tobol (kazah)/FERENCVÁROS-Skupi (északmacedón)/Lincoln Red Imps (gibraltári)
La Fiorita (San Marinó-i)/Inter Club d’Escalades (andorrai)-KF Ballkani (koszovói)/Zalgiris Vilnius (litván)
Malmö (svéd)/az előselejtező győztese-The New Saints (walesi)/Linfield (északír)
Ludogorec (bolgár)/Sutjeska Niksic (montenegrói)-Bodö/Glimt (norvég)/KÍ (feröeri)
Shamrock Rovers (ír)/Hibernians (máltai)-Levadia Tallinn (észt)/Vikingur (izlandi)
Dudelange (luxemburgi)/KF Tirana (albán)-Zrinjski Mostar (bosnyák)/Sheriff (moldovai)
Lech Poznan (lengyel)/Qarabag (azeri)-Slovan Bratislava (szlovák)/Dinamo Batumi (grúz)
Pjunik (örmény)/CFR (román)-a BL-előselejtező döntőjének vesztese

Az első mérkőzést július 21-én, a visszavágót egy héttel később rendezik meg.

További tartalmak

Kapcsolódó hírek