×

A Kisvárda döntetlent játszott a Hajduk Splittel, az Újpest rálicitált a Mezőkövesdre, a Loki nyolc góllal köszöntötte Janeirót

Több élvonalbeli és másodosztályú magyar klub is felkészülési mérkőzést játszott szombat délelőtt, a találkozók slágereredménye pedig az 1–1 volt.

A Kisvárda első edzőmérkőzését játszotta az ausztriai edzőtáborban, a Hajduk Splittel. Az első félidőben a magyar ezüstérmes nagy fölényben játszott és a vezetést is megszerezte, a Hajduk a második félidőben azonban egyenlíteni tudott. A horvát csapatban Lovrencsics Gergő is pályára lépett.

A Mezőkövesd–Vasas volt az egyetlen szombat délelőtti találkozó, ahol két NB I-es klub találkozott, döntés itt sem született. A Kövesd Marin Jurina góljával rögtön az összecsapás elején vezetést szerzett, az első félidő végén jött a Vasas válasza, Baráth Botond először volt eredményes új klubjában.

Az MTK a legutóbbi edzőmeccsén öt gólt is kapott a Mezőkövesdtől, az Újpest most erre is rátett, és hat góllal kínálta meg Bognár György csapatát (2–6). Szintén nyolc gól esett a DVSC–Sényő találkozón, de a Debrecen a szerzett gólokkal meglehetősen önzőn bánt, mindet a Loki jegyezte.

Ami a másodosztályt illeti, a borsodi rangadón is 1–1 született. A Kazincbarcika volt előnyben, a Diósgyőr a frissen igazolt gólkirály, Lukács Dániel találatával hozta ikszre a meccset. Érdekesség, hogy Barcikán mindkét pályára lépő kapust Megyeri Gábornak hívják, ám csupán névrokonokról van szó. A győri városi derbin a Gyirmót volt a jobb, 4–2-re verte az ETO-t. A Dorog a BVSC otthonában szerepelt (Urbán Flórián első meccse volt a zuglóiakkal), a végeredmény – meglepő módon – 1–1 lett.

Borítókép: kisvardafc.hu