×

Michael Boris: A szurkolóink tudják, képesek vagyunk megfordítani az egy-, de akár a háromgólos hátrányt is

A MOL Fehérvár FC hátrányból felállva győzte le 4–1-re az azeri Gabala együttesét az Európa-konferencialiga-selejtező második fordulójában rendezett első mérkőzésen. A lefújás után Michael Boris vezetőedző, a duplázó Kenan Kodro és az új csapatkapitány, Fiola Attila értékelte a mérkőzést az M4 Sportnak.

A MOL Fehérvár FC – Gabala mérkőzés összefoglalóját ide kattintva tekintheti meg.

„A tervünk az volt, hogy gyorsan játszunk és sokat birtokoljuk a labdát. Bár az ellenfél szerezett vezetést, a szurkolóink tudják, képesek vagyunk megfordítani az egy-, de akár a háromgólos hátrányt is. A szünetben kielemeztük az első félidőt, miért nem működtek a gyors beindulásaink, ez sokat segített, a folytatásban pedig egy pontrúgás átszakította a gátat. Természetesen még hátra van egy mérkőzés a párharcból, erre fókuszálunk, szeretnénk továbbjutni” – nyilatkozta az M4 Sportnak a Fehérvár vezetőedzője, aki a Gabala ijesztő sérülést szenvedő játékosának mielőbbi felépülést kívánt.

Boris elmondta, a második mérkőzésre készülve az egyik legfontosabb feladata a megfelelő rotáció lesz, főként, mert hosszú utazás előtt áll csapata a jövő heti, azerbajdzsáni visszavágó előtt.

„Rendelkezünk olyan kerettel, ami lehetővé teszi, hogy minden sorozatban versenyképesek legyünk” – utalt arra, hogy július utolsó hétvégéjén az OTP Bank Liga is elrajtol.

„Forgatnunk kell a csapatot, a Gabala elleni visszavágót követően jön a Paks elleni meccs, amelyen várhatóan azok kapnak majd lehetőséget, akik Azerbajdzsánban nem lépnek pályára” – tekintett előre a német szakember.

A mérkőzésen duplázó Kenan Kodro elmondta, elégedettek a győzelemmel és várják a visszavágót.

„A második félidőben már mi irányítottunk, uraltuk a mérkőzést és kihasználtuk a helyzeteinket” – mondta.

Hozzátette, játékosként az a feladata, hogy alkalmazkodjon a különféle helyzetekhez. Elmondta, a nyáron távozó Nikoliccsal is megértette magát és nincs ez másképp a keretbe Újpestről visszatérő Zivzivadzéval sem, ha kell egy, ha kell, két csatárral játszanak.

Fiola Attila, a MOL Fehérvár új csapatkapitánya büszke rá, hogy először viselhette elsőszámú kapitányként a karszalagot, próbálta ellátni a feladatát. Mint elmondta, a videózások során felkészültek a Gabala agresszív játékára, de az első félidőben nem találták a ritmust, a második gól hozta meg az áttörést. Fiola szerint a tavalyinál csak jobban szerepelhet idén a Fehérvár.

Borítókép: MTI/Vasvári Tamás