Hét gól, kettő piros és DVTK-vereség Pécsett

A PMFC két kiállítással tarkított mérkőzésen 4–3-ra legyőzte a Diósgyőrt a Merkantil Bank Liga 5. fordulójának hétfőn rendezett zárómeccsén.

Már a meccs első harmadában nyilvánvalóvá vált, hogy szórakoztató találkozó vár a nézőkre: az 5. percben a vendégek szereztek vezetést, de a 24.-ben már 2-1 állt az eredményjelzőn, miután Tóth-Gábor Kristóf és Harsányi István góljával három perc alatt fordított a Pécs, amely ekkor már emberelőnyben futballozott Szatmári Csaba kiállítása miatt.

Percekkel később a Hollandiából hazatért és a válogatott keretében is megfordult Szőke Adrián egalizált, majd a 36. percben Tóth-Gábor folytatta a gólgyártást.

A fordulást követően sem kellett sokat várni a gólra: egy védelmi hiba után a Kecskeméttől igazolt Lukács Dániel vette be a hazai kaput, hogy aztán Harsányi állítsa be a 4–3-as végeredményt.

A meccs krónikájához tartozik, hogy csapattársához hasonlóan Oláh Bálint is idő előtt mehetett zuhanyozni: a középpályás ráadásul kevesebb mint kettő perccel beállása után szabálytalankodott piros lapot érően.

A PMFC továbbra is veretlen a másodosztályban, és a tabella harmadik helyén áll.