×

Dibusz Dénes: Nyáron egy Slovan elleni továbbjutás, most egy 0–6 Újpesten, ez jó elégtétel a szurkolóknak

A Ferencváros 6–0-ra kiütötte az Újpestet a labdarúgó OTP Bank Liga 7. fordulójában, így továbbra is százszázalékos a bajnokságban, át is vette a vezetést a tabellán. A mérkőzést követően Sztanyiszlav Csercseszov vezetőedző és Dibusz Dénes is rendkívül elégedetten értékelt az M4 Sportnak.

„Nagy győzelmet arattunk, de nincs időnk ünnepelni, hiszen négy nap múlva újabb nagyon fontos mérkőzés vár ránk – figyelmeztetett Sztanyiszlav Csercseszov, az FTC vezetőedzője. – Csapatként voltunk most jobbak, nem is szeretnék senkit kiemelni. Számomra ez csak három jelent, objektíven kell értékelni. A legtöbb elemben kiválóan teljesítettünk. A szurkolóknak örök élményt adhat ez a találkozó.”

Arra a felvetésre, hogy az NB I mennyiben készíti fel a Ferencvárost a nemzetközi kihívásokra, az orosz szakember úgy reagált, a Vasas ellen szerdán csupán egy góllal nyertek, az El-csoportuk pedig Bajnokok Ligája-szintű.

„A klub történelmében fájó pont volt a 6–0-s vereség – emlékezett vissza a 12 évvel ezelőtt történtekre Dibusz Dénes. – Nem ilyen tervekkel érkeztünk, csak a három pont volt a célunk, hiszen erőltetett menetben vagyunk. Minden várakozást felülmúlt az eredmény, de hozzá kell tenni, hogy az Újpestnek is voltak lehetőségei.

Hozzátette: a szurkolók számára is nagy elégtétel lehetett az eredmény: „Nyáron volt egy Slovan elleni továbbjutás, most egy Újpest elleni hat-null, eddig ez nem néz ki rosszul.”

Az Újpest részéről Milos Kruscsics és Csongvai Áron is nehezen szólalt meg a súlyos vereséget követően. Részletek:  >>>

OTP Bank Liga, 7. forduló
Újpest FC–Ferencvárosi TC 0–6 (0–4)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 6980 néző

V: Bognár Tamás

Gólszerző: Zachariassen (9.), Boli (24., 45. – tizenegyesből), Traoré (32.), Auzqui (67.), R. Mmaee (89.)
Sárga lap: Onovo (37.), Diaby (43.), Csongvai (91.), ill. Zachariassen (36.)

Újpest: Pajovics – Pauljevics (Borello, a szünetben), Kastrati (Bjelos, 19.), Diaby, Kuusk, Antonov – Csongvai, Boumal (Lahne, 80.), Onovo – Ljujics (Gouré, a szünetben), Tallo (Katona, 81.)
Ferencváros: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Kovacevic, Civic – Laioduni (Besic, 58.), Vécsei – Zachariassen (Auzqui, a szünetben), Mercier (Gojak, a szünetben), Traoré (Tokmac, 58.) – Boli (R. Mmaee, 72.)

Borítókép: M4 Sport