×

Hatból hat, a Mmaee testvérek góljaival a Kisvárdát is legyőzte a Fradi

m4sport.hu | K.M.
A labdarúgó OTP Bank Liga címvédője, a Ferencvárosi TC csütörtökön a Trabzonspor felett aratott heroikus győzelem után a bajnokságban is hazai környezetben lépett pályára, ráadásul az előző szezon ezüstérmese, a Kisvárda ellen.

Sztanyiszlav Csercseszov alaposan felforgatta csapatát, csupán a fontosabbnál fontosabb védéseket bemutató Dibusz Dénes, a védő Samy Mmaee és a piros lapot kapó Eldar Civic maradt ott a kezdőben, ahol viszont Sigér Dávid 433 nap után kapott ismét lehetőséget. A mérkőzés a Fradi védelmi megingásai miatt vendéglehetőségekkel kezdődött, azonban a huszadik percben Laidouni szabadrúgása a kapufán csattant, és ezzel a helyzettel lendületet kapott a hazai együttes, amely öt perccel később már egy tizenegyesben csúcsosodott ki. Civic esett el a tizenhatoson belül, a labda mögé pedig Ryan Mmaee állt, aki higgadtan értékesítette a büntetőt.

A ferencvárosi Ryan Mmaee gólt lő 11-esből a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott Ferencvárosi TC-Kisvárda Master Good mérkőzésen a Groupama Arénában 2022. szeptember 11-én. MTI/Kovács Tamás

A második félidőben igyekezett közelebb kerülni ellenfeléhez a Kisvárda, kisebb lehetőségei voltak is Török  László együttesének, de a 63. percben megint beköszönt a Fradi, ezúttal is Ryan Mmaee volt eredményes, a gólpasszt pedig Civic jegyezte. A marokkói csatár harmadik NB I-es dupláját szerezte, korábban a MOL Fehérvár FC, valamint a Paks ellen tudott két gólt szerezni. Kevesebb mint tíz perccel később testvére, Samy Mmaee is betalált, aki egy szöglet utáni fejessel szerezte meg szezonbeli első gólját az NB I-ben, és ezúttal is Civic assisztált, aki fantasztikus meccset produkált. A vendégek küzdöttek a szépségtapaszért, a gólszerzéshez legközelebb a 81. percben jártak, de Asani szabadrúgását szépen védte Dibusz. A hosszabbítás perceiben egy fejes révén még nyílt esély a Kisvárda gólszerzésére, de a ziccer kimaradt, így maradt a 3-0. A Ferencváros hatból hat győzelemmel kezdte az OTP Bank Liga 2022/23-as szezonját és 18:1-es gólkülönbséggel a tabella első helyén áll a címvédő.

A Fradi legközelebb csütörtökön az Európa-ligában lép pályára, a csoportkör második fordulójában a Monaco vendége lesz.

OTP Bank Liga, 8. forduló:
Ferencvárosi TC-Kisvárda Master Good 3-0 (1-0)
Groupama Aréna, 9111 néző, v.: Berke

Gólszerzők: R. Mmaee (27., 63. – az elsőt 11-esből), S. Mmaee (72.)

Borítókép: A ferencvárosi Ryan Mmaee (k), miután gólt lőtt 11-esből a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójában játszott Ferencvárosi TC-Kisvárda Master Good mérkőzésen a Groupama Arénában 2022. szeptember 11-én. MTI/Kovács Tamás