×

Már csak egy nyeretlen csapat van az NB I-ben, az Újpest legyőzte a Vasast

m4sport.hu | K.M.
A győzelem nélkül álló csapatok csatája zárta a labdarúgó OTP Bank Liga nyolcadik fordulóját, az Újpest hazai környezetben fogadta az újonc Vasas gárdáját. A kevés helyzetet hozó meccset Milos Kruscsics csapata nyerte 2-1 arányban, így elrontva az újonnan kinevezett Kondás Elemér 59. születésnapját.

Jól kezdte a találkozót az Újpest, Katona Mátyás révén már a 11. percben vezettek a lila-fehérek, azonban a Vasas kilenc perccel később egyenlíteni tudott. Holender Filip vette be a hazaiak kapuját, így megszerezve szezonbeli negyedik találatát. A meccs egészében inkább az Újpest volt kezdeményezőbb, aminek a 67. percben meg is lett a gyümölcse, Abdoulaye Diaby találatával másodjára is megszerezte a vezetést a Kruscsics-csapat. A negyedik kerületiek ezzel megszerezték első győzelmüket a 2022/23-as idény során, amivel elmozdultak a kiesőzónából és feljöttek a tizedik helyre, míg az angyalföldiek így a tabella utolsó helyére kerültek, Kondás Elemér pedig vereséggel mutatkozott be a Vasas kispadján.

A mérkőzés után Milos Kruscsics a küzdeni tudást emelte ki, az újpestiek vezetőedzője szerint látszott a csapaton, hogy nyerni akarnak. A gólszerző Katona Mátyás ugyanakkor elmondta, kikászálódtak az elvesztett derbi okozta gödörből, de bőven van még hova fejlődni. Kondás Elemér szerint pedig játékosai nem tudták megvalósítani, amit szerettek volna és nem sok minden köszönt vissza abból, amit szeretett volna a tréner. Az egyenlítő találatot jegyző Holender Filip kiemelte, a válogatott szünet után, október elején már muszáj lesz megszerezni az első győzelmet.

Borítókép: Junior Tallo (Fotó: MTI)