×

Kastrati triplája kellett a Fehérvár sikeréhez, négyet vágott a Mezőkövesd a megyei rangadón

A válogatott szünetet kihasználva négy NB I-es labdarúgócsapat is felkészülési mérkőzést játszott pénteken, kivétel nélkül győzelmet is arattak.

A MOL Fehérvár FC a Merkantil Bank Liga 17. helyén álló Budafokot fogadta. A vendégeknél több egykori fehérvári játékos is szerepelt, a kapuban Gundel-Takács Bence állt, a csatársorban ott volt Tischler Patrik, míg a cserepadon Margitics Andor várt arra, hogy Mátyus János vezetőedző pályára küldje őt. Michael Boris ezúttal a Kovács – Schön, Makarenko, Kastrati, Sabanov, Szendrei, Pinto, Dárdai, Bese, Heister, Hangya tizenegynek szavazott bizalmat a kezdőben – számolt be róla a fehérváriak hivatalos honlapja.

Az első lehetőség a vendégek előtt adódott, azonban Heister becsúszva nagyot mentett a kapu előterében. Az 5. percben egy gyors kontra végén Dárdai adott középre, Kastrati pedig 10 méterről nagyon szépen lőtt a jobb felső sarokba (1–0). Öt perccel később Szendrei harcolt ki egy 11-est, melyet Kastrati magabiztosan váltott gólra (2–0). A 22. percben Tischler megsérült, helyére György állt be. ünetben többet is cserélt Michael Boris vezetőedző, Kovács helyére Rockov, Dárdai helyére Bumba, Szendrei helyére Funsho, Pinto helyére pedig Houri érkezett. A sérüléséből felépülő francia középpályás a 62. percben szép labdával ugratta ki Kastratit, aki aztán közelről ismét bevette a budafoki kaput, mesterhármas! (3–0). A 66. minutumban egy szöglet után Oláh fejelt 10 méterről a Fehérvár kapujába (3–1).

A Mezőkövesd is NB II-es ellenféllel szemben lépett pályára, a pontvadászatot kiválóan kezdő megyei rivális, a Kazincbarcika várt Kuttor Attila tanítványaira. A vezetőedző elégedett lehetett a támadójátékkal, hiszen Cseri Tamás mellett három csatár, Sztefan Drazsics, Remzaifik Szelmani és Bobál Gergely is betalált, s bár a hajrában zárkózott a Barcika, a Kövesd 4–3-ra győzött.

Szintén gólgazdag meccsen van túl a Paks, amely a Siófok otthonában győzött 3–2-re. Az első félidőben a másodosztályú csapat szerzett vezetést, amelyre Gyurkits Gergő hamar válaszolt. A fordulás után is megmaradt a tendencia: hat percen belül három találat is született, Hahn János a visszatérése után először volt eredményes, s Varga Barnabás állította be a végeredményt.

Egy kiváló edzőmérkőzést játszottunk, jól futballoztak a fiúk. Több helyzetet is kialakítottunk, és még nagyobb arányban is győzhettünk volna. Sajnos lehetőségeink nagyja kimaradt, de háromszor így is bevettük a Siófok kapuját. Bosszant Vas Gábor sérülése, nagyon nem jött jókor, meglátjuk, mennyit kell majd kihagynia. Jól játszottunk, a találkozó összességében maximálisan elérte a célját” – értékelt Waltner Róbert, a paksi vezetőedző a paksiak honlapjának.

paksifc.hu

A Kecskemét az egyetlen csapat, amely nem másod-, hanem harmadosztályú csapattal találkozott, igaz, a Ceglédi VSE hétvégi bajnokija elmarad (a Balassagyarmat visszalépése miatt). A lila-fehérek magabiztosan, 4–0-ra győztek. Az első perctől kezdve lila-fehér mezőnyfölény jellemezte a találkozót, és a negyedik lehetőségből meg is született a vezető gólt. A 25. percben Nagy ugratta ki a jobb oldalon Katonát, aki lapos beadásával a kitűnő ütemben érkező Banó-Szabót találta meg, aki a kapuba passzolt (1–0). Nem kellett sokat várni a következő találatra sem, alig három perccel később Tóth Barna vette be a vendég kaput (2–0). A második játékrészben sem változott a játék képe, de érezhető volt, hogy a hazaiak kicsit fáradnak, így egyre többet is hibáznak védekezésben. A 60. percben Sági beadását Nagy pöckölte el még a védő szorításában, pont Djuranovics elé, aki fordulásból be is vette a ceglédi kaput öt méterről (3–0). A folytatásban több hazai ziccer is adódott, ezek közül egyet újra Djuranovics váltott gólra, aki Sági megpattanó beadását vágta a kapuba 10 méterről (4–0).

„Volt egy elképzelésünk erre a kéthetes ciklusra, aminek része volt egy alkalmazott taktika is a Ferencváros ellen. Ezt úgymond élesben nem tudtuk kipróbálni, mert a végén annak is örülhettünk, hogy egyáltalán a Cegléddel játszhattunk, amit ezúton is köszönünk ellenfelünknek. Természetesen egy NB III-as csapat ellen nem állhatunk be védekezni, így felmentünk magas presszingbe, próbáltunk labdát szerezni, törekedtünk arra, hogy minél több támadást vezessünk, sok helyzetet alakítsunk ki. A srácok az összes edzésen, illetve ezen a mérkőzésen is bebizonyították, hogy nagyon komolyan készülnek az előttünk álló feladatokra. Cél volt, hogy a legtöbb játékosnak teljes meccs legyen a lábában, többen pedig majd az NB III-as csapatban is tudnak játszani vasárnap, így a terhelést meg tudtuk adni. Elégedett vagyok a heti munkával, mely szombaton egy regeneráló nappal zárul majd, annak kifejezetten örülök, hogy jelenleg nincs sérült futballistánk. Következő héten már készülünk a Ferencvárosra, illetve az év hátralévő meccseire” – értékelt Szabó István a kecskeméti klubhonlapnak.

Szombaton további két élvonalbeli csapat játszik felkészülési meccset, a Honvéd a szerb Topolyát, a Vasas a Kozármislenyt fogadja.

Borítókép: molfehervarfc.hu