×

Erős kezdés után visszaesés: sorozatban harmadik meccsét is elvesztette az MTK

m4sport.hu | K.M.
A labdarúgó Merkantil Bank Ligában a feljutásra pályázó MTK Budapest 2-0-ra kikapott a Nyíregyháza vendégeként az NB II 10. fordulójában.

Az első hét mérkőzéséből hatot megnyert az MTK Budapest együttese, azonban a nyolcadik forduló után lejtmenetbe kezdett a bajnokaspiráns. Bognár György együttese első vereségét a Diósgyőri VTK ellen szenvedte el (3-0), majd hazai pályán a Csákvár is megtréfálta őket (1-4), a hétközi fordulóban pedig a Nyíregyháza is legyőzte a fővárosi együttest, pedig a nyírségiek átmenetileg a Sényői Sportpályán játsszák a hazai mérkőzéseiket. A 29. percben szerzett vezetést Huszák Géza csapata, Gresó Mátyás értékesítette a ziccerét. A szünet előtt az MTK is betalált, de a játékvezető les miatt nem adta meg a gólt.

A második félidőt is jól kezdte a Nyíregyháza, az 52. percben Farkas Bendegúz lőtte meg első gólját a szezonban, így megduplázva a hazaiak előnyét. Az MTK-nak a folytatásban voltak még helyzetei, de nem sikerült a szépítés, így végül rúgott gól és pont nélkül távozott Bognár György gárdája, amely sorozatban harmadik vereségét szenvedte el, ám ennek ellenére is 19 ponttal holtversenyben a Pécsi MFC-vel még vezeti a Merkantil Bank Ligát.