A korábbi gólfelelőse az ellenfélben, a jelenlegi a sérültlistán – folytatódik a Fradi Kl-szereplése

A belga bajnokság legutóbbi ezüstérmese, a Genk otthonában folytatja szereplését csütörtökön a Ferencváros a Konferencia-liga csoportkörében.

A csütörtökön 21 órától kezdődő Genk–Ferencváros találkozót az M4 Sport – egyórás felvezetéssel – és a Kossuth Rádió is élőben közvetíti.

MÚLT, JELEN, JÖVŐ

A sorsdöntő, kulcsfontosságú, a továbbjutást meghatározó jelzők helyett – hisz a csupán hat meccset felölő csoportkörben melyik nem ilyen, amíg el nem dől a továbbjutás? – maradjunk annyiban, kiegyenlítettnek ígérkező meccs elé néz a Ferencváros.

A két csapat eddig egyforma leosztásban zsebelte be a négy-négy pontját: a Cukaricki kétgólos legyőzésével, és a Fiorentina elleni 2-2-vel; a Ferencvárost a szerb riválisnak lőtt több gól (3-1) jelent előnyt a tabellán. További különbség, hogy a Genk idegenben nyert, otthon pedig pontot mentett a hajrában, míg a Fradi a hosszabbításig a vezetett Firenzében.

Kapcsolódó tartalom

A klub életében viszont mérföldkő a csütörtöki: a 350. alkalommal lép pályára a nemzetközi kupaporondon a Fradi. Legutóbb egyébként 1995-ben találkozott belga csapattal, az Anderlecht kiejtésével első magyar indulóként el is jutott Bajnokok Ligája főtáblájára. Akkor az idegenben 1-0-s sikert 1-1-es döntetlen követte az Üllői úton.

A Genknek is van egy magyar emléke: az Európa-liga 2012/13-es szezonjának csoportkörében otthon 3-0-ra, idegenben 1-0-ra győzte le a Fehérvárt.

Ha közös szálat keresünk a Fradival, akkor azok nevét említhetjük, akik azt követően nyertek bajnoki címet Belgiumban, hogy megfordultak zöld-fehérben. Horváth Ferenc 1999-ben, Tőzsér Dániel 2011-ben – és egészen az előző szezon utolsó percéig úgy nézett ki, Joseph Paintsil lesz a következő a sorban.

JÓ ISMERŐS ÉS SAJÁT NEVELÉSEK

A ghánai támadó a 2017/18-as szezonban azon túl, hogy bajnoki ezüstérmet ünnepelhetett, emlékezetes teljesítménnyel – 27 meccsen tíz góllal – rukkolt ki az OTP Bank Ligában. Többek között az év találatának megválasztott gól is a nevéhez fűződik.

Paintsil jó szívvel is gondol vissza berobbanására, de már a Genk egyik legjobbja, és 25 évesen az egyik legrutinosabb is. A Kl-be nevezett keretben a cserekapuson kívül csak a szlovák válogatott középpályás, Patrik Hrosovsky múlt el harminc. Közben a Leipzig által már szerződtetett 21 éves Maarten Vandevoordt harmadik éve kirobbanthatatlan a kapuból, míg a marokkói válogatottat választó, 19 évesen Bilal el-Hanusz jelenleg csapata legeredményesebb játékosa. Mondhatni, ahogy a saját utánpótlásra támaszkodó, a világnak Thibaut Courtois-kat, Kevin De Bruynéket adó klubhoz illik.

Jelenlegek egyetlen sérült vagy eltiltott sem nehezíti Wouter Vrancken vezetőedző dolgát.

VARGA ALTEREGÓ

Dejan Stankovic viszont első számú gólvágóját, a 19 fellépésén 17-szer eredményes Varga Barnabást kénytelen nélkülözni. (És ki tudja, meddig?) A nyáron szerződtetett gólkirály a Diósgyőr vendégeként 2-1-re behúzott bajnokin sántikált le, azóta nem edzett és el sem utazott Genkbe.

Eljött Aleksandar Pesic ideje? Mivel leigazolása után rögtön megsérült, Varga pedig felült a gólvonatra – a Kl-ben, sőt a válogatottban sem szállt le róla –, a szerb jobbára a kispadról igyekszik élni a neki jutó percekkel. Bár a Fiorentina ellen elszalasztott helyzetét sajnálja, a Cukaricki vagy épp a DVTK ellen jelezte, nincs beoltva gól ellen. Hatékonyságát tekintve egyébként nem is marad el csatártársától, mindketten nagyjából nyolcvanpercenként köszönnek be, csakhogy Varga 1000 perccel többet játszott.