Nemzeti Sportrádió
Most szól:

A Kisvárda és az MTK is simázott, az idei döntős Budafok viszont kiesett a MOL Magyar Kupából – videó

m4sport.hu/MTI
A Kisvárda és az MTK is magabiztosan jutott a legjobb 16 közé a MOL Magyar Kupában, előbbi a BLASZ I-es Unione FC, utóbbi a harmadosztályú ESMTK ellen nyert magabiztosan. Az idei döntős Budafok viszont búcsúzott a sorozattól a Veszprém elleni vereséggel.

A Kisvárda esélyeshez méltóan győzött a budapesti bajnokság első osztályában szereplő Unione FC ellen. A vendégek részéről Vida Krisztofer lépett elő vezérként, aki Boban Nikolov vezető gólja után háromszor is betalált. A hajrában több alapemberét is a pályára küldte Mátyus János, közülük Bohdan Melnyik és Driton Camaj is betalált. A Kisvárda gond nélkül lépett tovább a derekasan helytálló fővárosi csapat ellen.

A Fehérvár kiejtése után nem sikerült az újabb bravúr az NB III-as ESMTK-nak: az MTK elleni találkozó egyértelműen a vendégeké volt. Az első félidőben Nemanja Antonov volt a kék-fehérek nyerőembere, előbb ő maga talált be, majd gólpasszt adott Stieber Zoltánnak. A második félidő közepén Zsóri Dániel fejesénél dőlt el a továbbjutás kérdése, míg a 0–4-es végeredményt egy kipattanó után Kovács Patrik állította be.

A májusban még döntőt játszó Budafok biztosan nem ismétli meg menetelését, hiszen a legjobb 32 között búcsúzott a harmadosztályú Veszprém ellen. A Pápán rendezett találkozó egyébként rendkívül fordulatos és izgalmas volt, Oláh Bálint megpattanó lövésével sokáig vezetett a BMTE, de a hazaiak három percen belül fordítottak. Oláh egyenlített, de tíz perccel a vége előtt Krebsz Máté is gólt szerzett, erre pedig már nem volt válasza az NB II-es csapatnak.

A Nyíregyháza vékonyan nyert Dunaföldváron, Géresi Krisztián góljával. A korábbi válogatott támadó csereként beállva első labdaérintéséből szerzett gólt, a Szparinak a hajrában Novák Csanád kihagyott tizenegyese is belefért.

Szintén készülhet a nyolcaddöntőre a Szentlőrinc, amely osztálytársát, a Kelen SC-t verte magabiztosan. A vendégek több mint egy félidőt emberhátrányban játszottak Czerula Dávid kiállítása miatt, ezt a piros-feketék remekül használták ki, 3–0-ra nyertek.

A Mezőörs–Kaposvár találkozón 1–1-es rendes játékidő után a hazaiak tizenegyesekkel jutottak tovább.

Eredmények, 4. forduló (a 16 közé jutásért):
Unione FC (Budapest I.)-Kisvárda Master Good 0-6 (0-3)
FC Dunaföldvár (NB III)-Nyíregyháza Spartacus FC (NB II) 0-1 (0-0)
ESMTK (NB III)-MTK Budapest 0-4 (0-2)
Mezőörs KSE (megyei I.)-Kaposvári Rákóczi FC (NB III) 1-1 (0-1, 1-1, 1-1) – 11-esekkel 5-3
Szentlőrinc SE (NB III)-Kelen SC (NB III) 3-0 (0-0)
VLS Veszprém (NB III)-Budafoki MTE (NB II) 3-2 (0-1)

később:
HR-Rent Kozármisleny (NB II) – Kolorcity Kazincbarcika SC (NB II) 15.00
Opus Tigáz Tatabánya (NB III)-Újpest FC 17.00
Vasas FC (NB II)-Gyirmót FC Győr (NB II) 17.00
Tiszakécskei LC (NB II)-FC Ajka (NB II) 17.00
BFC Siófok (NB II)-Diósgyőri VTK 17.00
Szombathelyi Haladás (NB II)-Zalaegerszeg 17.15 (M4 Sport)
Szeged-Csanád Grosics Akadémia (NB II) – Kecskeméti TE 19.00
Ferencvárosi TC-Puskás Akadémia FC 20.00 (M4 Sport)

A MOL Magyar Kupa szerdai játéknapján a Haladás–ZTE, valamint a Ferencváros–Puskás Akadémia mérkőzéseket az M4 Sport élőben közvetíti, míg a Tatabánya–Újpest, Siófok–DVTK, Vasas–Gyirmót és Szeged–Kecskemét találkozókat az m4sport.hu-n láthatják.

A DVSC már kedden kiharcolta a továbbjutást az ETO otthonában, a Honvéd–Paks mérkőzést csütörtökön rendezik.

Borítókép: Budapest, 2023. november 1. Koplányi Gábor (b) és Tavasi András (b2), a fõvárosi, valamint Rafal Makowski, a kisvárdai csapat játékosa az elsõ kisvárdai gólnál a labdarúgó MOL Magyar Kupa 4. fordulójában játszott Unione FC - Kisvárda Master Good mérkõzésen a III. kerületi TVE Sporttelepen 2023. november 1-jén. MTI/Illyés Tibor