A Fradi negyedszerre sem tudott nyerni az NB I-ben, már vesztett pontokat tekintve is a Paks vezeti a bajnokságot

m4sport.hu/MTI
A Ferencváros egy jó iramban kezdődő, ám a végén igen egysíkú mérkőzésen 0–0-s döntetlent játszott a Mezőkövesddel az OTP Bank Liga 15. fordulójában.

OTP Bank Liga, 15. forduló
Ferencvárosi TC–Mezőkövesd Zsóry FC 0–0
Budapest, Groupama Aréna, 6127 néző

V: Káprály Mihály

Sárga lap: Pesics (32.), ill. Kojnok (43.), Cseke (60.), Vajda (70.), Molnár G. (77.)

FTC: Dibusz – Botka (Katona, a szünetben), Cissé, Abena (Wingo, 47.), Civic – Makreckis, Abu Fani (Besic, 76.) – Lisztes, Zachariassen, Marquinhos (Tokmac, 61.) – Pesics
Mezőkövesd:
Piscitelli – Kojnok, Pillár, Beriasvili, Vajda – Cseke, Gomis – Molnár G., Babunszki (Szalai J., 92.), Cseri (Nagy G., 87.) – Drazics

A Ferencváros játszott fölényben az első félidőben, de labdabirtoklását kevés helyzetre tudta csak váltani, gólig pedig nem jutott. A mezőkövesdiek bátran játszottak és nem elégedtek meg csupán a védekezéssel, szórványos támadásikat viszont nem koronázta siker. A félidő végén ijesztő jelent zajlott a mezőkövesdi 16-oson belül, egy beívelést követően a vendégek kapusa felugrott a labdáért és a ferencvárosi Abena elől megszerezte a játékszert, de estében tarkón rúgta ellenfelét, aki elterült a földön. Abenát hosszú percekig ápolták, majd hordágyon vitték le a pályáról.

A második játékrészt óriási lendülettel kezdte a címvédő, az első 10-15 percben több nagy helyzetet is kidolgozott, de képtelen volt a kapuba találni, ahogy a folytatásban is minden lehetőségét kihagyta, így meg kellett elégednie az egy ponttal.

A Konferencia-ligában csütörtökön a Cukarickit legyőző FTC ezzel sorozatban negyedik meccsén nem tudott nyerni a bajnokságban és már a vesztett pontok tekintetében is az éllovas Paks mögött van.

A mérkőzést követően a két vezetőedző – Dejan Sztankovics és Kuttor Attila –, valamint Katona Bálint és Cseri Tamás értékelt az M4 Sportnak.