Az MTK agyonnyert meccsén káprázatos bombagóllal mentett pontot a Kecskemét

m4sport.hu | Szerző: Szepes Viktor
Az MTK Budapest hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Kecskeméttel az OTP Bank Liga 26. fordulójának szombati játéknapján.

OTP Bank Liga, 26. forduló
MTK Budapest–Kecskeméti TE 2–2 (1–1)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion

V: Káprály Mihály

Gólszerző: Hej (41.), Molnár R. (50.), ill. Szendrei (34.), Helmich (88.)
Sárga lap: Szendrei (36.), ill. Molnár R. (70.)

MTK: Demjén – Kocsis G., Kádár, Nagy Zs. – Hej, Kata, Varju (Végh, 89.), Antonov – Stieber (Kosznovszky, 64.), Bognár – Molnár R. (Németh K. 72.)
KTE: Varga B. – Szabó A. (Nagy O., 85.), Belényesi, Katona L. – Szűcs K., Vágó, Zsótér (Derekas, 69.), Meszhi (Helmich, 61.), Zeke – Horváth K. (Kovács K., 69.), Szendrei Á. (Pálinkás, 61.)

Két stabil középcsapat, minimális dobogós esélyekkel, ugyanakkor biztonságban: játszott már története során fontosabb bajnokit mindkét klub, pláne a kupanegyeddöntők előtt néhány nappal. Ennek megfelelően elég álmos ütemben indult a meccs, az MTK és a Kecskemét is elég lassan futballozott, Demjén Patrik partizánakcióján túl sok minden nem történt az első harminc percben.

Aztán egyszercsak vezetést szereztek a vendégek, egy formás bal oldali akció után a visszafejelt labdát Szendrei Ákos stukkolta be (0–1). Sokáig nem örülhettek, alig néhány perccel később Bognár István centerezését a KTE-specialista Hej Viktor (mindkét gólját a lila-fehéreknek lőtte a szezonban) passzolta a kapuba (1–1). Az MTK akár fordíthatott is volna a szünet előtt, a Hej Viktor buktatásáért videós segítséggel megítélt büntetőt viszont Varga Bence bravúrral védte.

Ami nem ment a félidő előtt állítottból, sikerült utána akcióból, Stieber Zoltán ívelésénél bántóan üresen volt Molnár Rajmund, nem is hibázott, fordított a hazai csapat (2–1). A hátralevő időben a KTE szenvedett, kontrákból (meg egy 55 méteres szabadrúgásból) még inkább az MTK volt veszélyesebb, Bognár a felső lécet is eltalálta. De ahogy a futballban lenni szokott, jött a büntetés: a 19 éves Helmich Pál – aki azt megelőzően elég szürkén futballozott a meccsen – egy káprázatos lövéssel pucolta ki a bal felsőt, első élvonalbeli találatát jegyezve (2–2). Így aztán hiába nyerhette volna meg többször is a meccset az MTK, végül meg kellett elégednie az egy ponttal.

A mérkőzést követően a két vezetőedző – Horváth Dávid és Szabó István –, valamint az egyaránt csapata második gólját szerző Molnár Rajmund és Helmich Pál értékelt az M4 Sport helyszíni riporterének, Demjén Balázsnak.