Feczkó Tamás: Megint kifelé tudott pattanni a labda, sajnos, ez az év már ilyen lesz

A Debrecen hátrányból fordítva nyert 3–1-re a Kisvárda vendégeként az OTP Bank Liga 26. fordulójában, a mérkőzést követően a főszereplők értékeltek az M4 Sportnak.

A kisvárdaiakat irányító Feczkó Tamás azt nehezményezte, hogy 1–0-s vezetésnél nem használták ki a helyzeteiket, azt viszont elismerte, hogy a Debrecen jobb csapat és a második félidőben ezt rengeteg helyzetet kialakításával mutatta meg.

„A második félidőben olyan hibákat követtünk el, amiket ezen a szinten nem lehet, a mezőny legkisebb embere mesterhámast fejelhetett volna” – összegzett a hazaiak vezetőedzője.

A 88. percben, 2–1-es debreceni vezetésnél fejelt kapufára reagálva azt mondta: „megint kifelé tudott pattanni a labda, sajnos, ez az év már ilyen lesz”.

A Kisvárda kapusa, Kovács Marcell leszögezte, amíg van remény, nem adják fel a bennmaradás reményét.

A DVSC-t irányító Srdjan Blagojevic azt mondta, a Kisvárda a korábbiakhoz képest változtatott játékán és ezzel meglepte csapatát, ezért kerültek korán hátrányban és kellett 20-30 perc, mire reagálni tudtak.

„Rendeztük a sorainkat, főleg a védelemben és visszavettük az irányítást. A második félidőben feljavult a játékunk és megvoltak a helyzeteink. Hamarabb eldönthettük volna a három pont sorsát, de így is elégedett vagyok.”

Az első gólt szerző Vajda Botond szerint a meccs elején „el voltak csúszva”, de jókor jött az egyenlítő gól, ami lendületet adott csapatának.

„Ha így tudjuk folytatni, meglehet a dobogó” – mondta a 20 éves támadó, aki negyedik találatát szerezte a 2023/24-es szezonban.