Nemzeti Sportrádió
Most szól:
Élő Eredmények

Abu Fani megpattanó lövése győzelmet ért, egygólos előnnyel utazhat a Fradi Plzenbe

Abu Fani megpattanó lövése győzelmet ért, egygólos előnnyel utazhat a Fradi Plzenbe

m4sport.hu
A Ferencváros 1–0-ra legyőzte a Viktoria Plzent a labdarúgó Európa-liga rájátszásában, a párharc első mérkőzésén.

 

Összefoglaló

Európa-liga, a nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés:
Ferencvárosi TC-Viktoria Plzen (cseh) 1-0 (1-0) 
Groupama Aréna, 18 519 néző, v: Giorgi Kruasvili (georgiai)
gólszerző: Abu Fani (23.) sárga lap: Varga B. (89.), illetve Koubek (88.)
Ferencváros: Gróf – Makreckis, Gartenmann, Cissé, Raul Gustavo – Zachariassen (Ben Romdhane, 59.), Julio Romao, Abu Fani (Rommens, 80.) – Saldanha (Traoré, 64.), Varga B., Civic
Plzen: Jedlicka – Dweh, Markovic, Jemelka – Havel (Memic, 55.), Cerv, Kalvach (Panos, 77.), Sulc, Cadu (Doski, 77.) – Vydra (Durosinmi, 66.), Adu


A frankfurti sérülése óta Dibusz Dénest a kapuban helyettesítő Varga Ádám a bemelegítésnél izomsérülést szenvedett, ezért gyakorlatilag fél órával a kezdés előtt dőlt el, hogy a nemrég igazolt Gróf Dávid védi majd a hazai kaput.

Talán még az előzetes várakozáshoz képest is jóval védekezőbb felfogásban kezdte a találkozót a vendégcsapat, amely gyakorlatilag a saját térfelén maradt az első 20-25 percben. Ebben a periódusban egyértelmű volt a Ferencváros fölénye, a zöld-fehérek jelentősen többet birtokolták a labdát és többször is ígéretes helyzetet tudtak kialakítani, mígnem a félidő derekán Abu Fani találata megtörte a jeget.

A kapott gól nyomán megélénkülni látszott a csehek játéka, veszélyesebbé váltak, a félidő hajrájában már Grófnak is többször kellett védenie, egy alkalommal kifejezetten bravúrosan hárította a közeli fejest. Az egyre aktívabbá váló plzeniek erősödő nyomása ellenére az FTC megtartotta az egygólos előnyét a szünetig, és összességében megérdemelten vezetett.

Fordulás után a támadásban valamivel kevesebbet mutató hazaiak leginkább azért nem tudtak igazán komoly helyzetet kialakítani a csehek kapuja előtt, mert többször balszerencsésen pattant a labda az ő szempontjukból. Hátul ugyanakkor többször is figyelnie kellett a Ferencvárosnak, de a védők rendre megoldották a feladatot, még ha egyszer-egyszer az utolsó pillanatban is értek oda.

A 66. percben aztán átlövési kísérletet kellett bravúrral hárítania a léc alól Grófnak, a néhány perccel korábban a cserékkel frissítő FTC pedig ezután megpróbálta átvenni az irányítást. A hajrában kifejezetten kapkodóvá vált a mérkőzés, egyre több volt a szabálytalanság, s az egyik ilyen nyomán Varga Barnabás kapott sárga lapot, ami nagy érvágás lehet a Ferencvárosnak, mert a magyar válogatott támadó így a visszavágón nem játszhat.

A párharc visszavágóját jövő hét csütörtökön, 21 órától rendezik Plzenben – az M4 Sport és az m4sport.hu azt a mérkőzést is élőben közvetíti!

Borítókép: Budapest, 2025. február 13. Ferencvárosi gólöröm a labdarúgó Európa-liga nyolcaddöntõjébe jutásért játszott Ferencvárosi TC - Viktoria Plzen elsõ mérkõzésen a Groupama Arénában 2025. február 13-án. MTI/Hegedüs Róbert

További tartalmak