A legfontosabb tudnivalók a szavazás menetéről:
- A szavazás március 11-én, kedden indul és március 19-én, szerdán ér véget.
- Az álomcsapat előre meghatározott felállása 4–1–3–2.
- Minden nap egy adott posztra lehet majd szavazni, az M4 Sport Facebook-oldalán közzétett bejegyzésre reagálva.
- Minden posztra egy-egy, a középhátvédnél és a középcsatárnál két-két játékost lehet majd kiválasztani.
- A jelöltek listáját az m4sport.hu szerkesztősége állította össze, legfőképp a játékosok magyar válogatott karrierjét, a nemzeti csapatban nyújtott teljesítményét figyelembe véve.
Sorozatunk harmadik részében a balhátvéd pozíció jelöltjeit mutatjuk be, szavazatát az alábbi Facebook-bejegyzésre reagálva adhatja le.
Kerkez Milos (2003)
Válogatott mérkőzések száma: 21
A vajdasági Verbászon született védő 2022 szeptemberében, 18 évesen mutatkozott be a válogatottban, mégpedig győztes csapat tagjaként: végigjátszotta a németek elleni, lipcsei Nemzetek Ligája-meccset, amelyen 1-0-s magyar siker született. Alapembere volt az Európa-bajnoki részvételt veretlenül kivívó magyar csapatnak, és a kontinenstornán is minden mérkőzésen pályára lépett.
Pályafutását a szerbiai Hajduk Kulánál kezdte, majd megfordult a Rapid Wiennél és Hódmezővásárhelyen is, mielőtt 16 évesen lejátszotta első felnőtt bajnokiját az ETO színeiben. Győrből az AC Milanhoz vezetett az útja, innen Hollandiába, az AZ Alkmaarhoz igazolt, amelynél előbb a tarcsiba verekedte be magát, majd az első csapatban szerzett állandó helyet.
2023 nyarán szerződött jelenlegi klubjához, az angol élvonalban szereplő Bournemouth-hoz, de nem vennénk rá mérget, hogy a következő idényt is ott kezdi, mivel remek, a támadásokat is előszeretettel támogató és csupaszív játékával állítólag már a Manchester United, a Liverpool és a Real Madrid érdeklődését is felkeltette.
Lantos Mihály (1928-1989)
Válogatott mérkőzések száma: 53 (5)
Az Aranycsapat balhátvédje 1952-ben olimpiát nyert Helsinkiben, tagja volt az 1953-as Európa Kupa-győztes csapatnak, és természetesen ott volt 1954-ben a berni világbajnoki döntőben is. Bár gyorsasága nem tartozott az erényei közé és nemigen vállalkozott felfutásokra, remek testfelépítése volt, olvasta a játékot, mindkét lábát jól használta, rúgótechnikájáról pedig mindent elmond, hogy még Puskásék is gyakran átengedték neki a tizenegyesek, szabadrúgások elvégzését.

A magyar Lantos Mihály (k) elfejeli a labdát a német Ottmar Walter (j) elõl az NSZK-Magyarország mérkõzésen, az 1954-es labdarúgó-világbajnokság döntõjében. A Német Szövetségi Köztársaság válogatottja 3:2-re gyõzött.
(MTI/KU)
12 évesen már igazolt játékos volt, felnőtt pályafutása egészét az MTK-nál (illetve mikor hogy hívták a csapatot) töltötte, amelynél balhátvéd létére 38 gólt szerzett. Háromszor lett bajnok a Hungária körúton, de további hét alkalommal is dobogós lett csapatával: hat bajnoki ezüst és három bronz is került a vitrinbe, valamint 1955-ben a Közép-európai Kupát is megnyerték.
Tóth József (1951-2022)
Válogatott mérkőzések száma: 56 (1)
A máig világbajnoki rekordnak számító Salvador elleni 10-1-es győzelem során ő rúgta a negyedik magyar gólt az 1982 spanyolországi Mundial csoportkörében. Ez az egyetlen gólja volt a válogatottban, de 1974-es bemutatkozásától közel tíz éven át kirobbanthatatlan volt a balbekk posztjáról, így a csapat tagja volt az 1978 argentínai vb-n is.

Törőcsik Andrást, a második gól szerzõjét köszöntik a társak a Magyarország-Skócia válogatott labdarúgó-mérkõzésen, a Népstadionban (2002-től Puskás Ferenc Stadion). Balról jobbra: Esterházy Márton, Csongrádi Ferenc, Garaba Imre, Tóth József, Nyilasi Tibor, Törőcsik András. A végeredmény 3:1.
MTI Fotó: Benkő Imre
Balszélsőként kezdte pályafutását a Pécsi Dózsánál, gyorsasága és munkabírása miatt azonban a bal oldalon bárhol bevethető volt, végül hátvédként került a válogatottba és nem sokkal később Újpestre. A többek között Bene Ferenc nevével fémjelzett lilákkal kétszer nyert bajnoki aranyat és kétszer kupagyőztes lett.
Dalnoki Jenő (1932-2006)
Válogatott mérkőzések száma: 14
A kőkemény, de nem durva játékáról ismert védő két olimpián szerepelt: Helsinkiben aranyérmet nyert az alakuló Aranycsapattal, nyolc évvel később, Rómában pedig bronzérmet akasztottak a nyakába. 1952 és 1961 között 14-szer ölthette magára az A válogatott mezét, tehetsége alapján jóval magasabb lenne ez a szám, de szerencsétlenségére például Lantos Mihállyal született egy korba.

Nemec Horst (b4) az 53-ik percben megszerzi a vezetést az Ausztria-Magyarország nemzetközi labdarúgó-mérkõzésen a Népstadionban, a magyar kapuban Dalnoki Jenõ, Kotász Antal, és a kapus, Grosics Gyula (b-j). A mérkõzés végeredménye: 2:1.
MTI Fotó: Petrovits László
Az FTC örökös bajnoka 441 mérkőzést játszott és 22 gólt szerzett szeretett klubjában, amelyet 1952-ben erős politikai nyomásra sem hagyott el a Honvédért, pedig az rendszeres válogatottbeli szereplést is jelentett volna. Játékosként kétszer, edzőként egyszer nyert bajnokságot a Fradival, tagja volt a kupa- és VVK-győztes csapatnak, de utóbbi sorozatban járt az elődöntőben is. Ő volt az első ferencvárosi labdarúgó, aki olimpiai bajnoki címet nyert.