A legfontosabb tudnivalók a szavazás menetéről:
- A szavazás március 11-én, kedden indul és március 19-én, szerdán ér véget.
- Az álomcsapat előre meghatározott felállása 4–1–3–2.
- Minden nap egy adott posztra lehet majd szavazni, az M4 Sport Facebook-oldalán közzétett bejegyzésre reagálva.
- Minden posztra egy-egy, a középhátvédnél és a középcsatárnál két-két játékost lehet majd kiválasztani.
- A jelöltek listáját az m4sport.hu szerkesztősége állította össze, legfőképp a játékosok magyar válogatott karrierjét, a nemzeti csapatban nyújtott teljesítményét figyelembe véve.
Sorozatunk negyedik részében az egyik középhátvéd poszt jelöltjeit mutatjuk be, szavazatát az alábbi Facebook-bejegyzésre reagálva adhatja le.
Juhász Roland (1983)
Válogatott mérkőzések száma: 95
Pályafutását Tápiószecsőn kezdte, majd az MTK-nál vált profi labdarúgóvá, és itt találta meg az igazi posztját is: csatárból középhátvéd lett. Innen a belga Anderlechthez igazolt, amelynek színeiben nyolc év alatt több mint 200 mérkőzést játszott, és többek között négy bajnoki címet is nyert. Belgiumból a Videotonhoz tért haza, és akárcsak korábban az MTK-val (2003-ban), a fehérváriakkal is ünnepelhetett magyar bajnoki címet (2015-ben és 2018-ban).

A válogatottban rögtön góllal debütált egy japánok elleni felkészülési mérkőzésen, ezt követően pedig szinte rögtön alapemberévé is vált a nemzeti csapatnak, 2004 és 2016 között – a 2013-as évet leszámítva – alig rendeztek nélküle válogatott meccset. Juhász 2007-ben a vb-győztes olaszok elleni 3–1-es győzelemből is góllal vette ki a részét, 95 válogatott fellépésén összesen hatszor volt eredményes, nem mellesleg 2008-ban, 2009-ben és 2014-ben is az Év labdarúgójának választották Magyarországon.
Több mint tíz alkalommal a csapatkapitányi karszalagot is viselhette, a 2016-os Eb-n nyolcaddöntőig menetelő válogatottnak pedig oszlopos tagja volt, a portugálok ellen végig a pályán volt, Izland ellen 85, Belgium ellen 80 percet játszott. A nemzeti csapattól a franciaországi kontinensviadal után vonult vissza, búcsúzásként a 2016 novemberi magyar–svéd meccsen kapott még egy félidőt.
Garaba Imre (1958)
Válogatott mérkőzések száma: 82

A III. Kerületnél nevelkedő, később Vácon és a Bp. Honvédnál szereplő, légiósként pedig Franciaországban és Belgiumban is megforduló Garaba Imre 1980 és 1991 között hivatalos mérkőzésen 82 alkalommal (nem hivatalos találkozókat is számolva több mint 150-szer) lépett pályára a magyar válogatottban.
Garaba alapembere volt az 1982-es és az 1986-os vb-re kijutó válogatottnak is, ráadásul a spanyolországi és a mexikói tornán sem hagyott ki egyetlen játékpercet sem, így olyan sokat emlegetett mérkőzéseknek is részese volt, mint a Salvador elleni 10–1-es győzelem, vagy éppen a négy évvel későbbi, Szovjetunió elleni 6–0-s vereség. Az 1982-ben az Év labdarúgójának megválasztott Garaba összesen három alkalommal volt eredményes a válogatottban.
Willi Orbán (1992)
Válogatott mérkőzések száma: 54

A Németországban született, de lengyel és magyar felmenőkkel (édesapja révén magyar) is rendelkező Willi Orbánt régóta csábította a magyar szövetség, végül 2018-ban adta be a derekát és fogadta el az egy hónappal korábban kinevezett Marco Rossi meghívóját. Orbán a görögök elleni NL-meccsen debütált, azóta pedig az egyik legfontosabb embere a nemzeti csapatnak.
Az RB Leipzig klasszisa tevékeny részese volt a csapat A-csoportos Nemzetek Ligája-menetelésének, de a 2020-as és a 2024-es Eb-re való kijutásban is elévülhetetlen érdemei vannak, valamint a két kontinenstornán sem mulasztott el egyetlen percet sem. Ráadásul a védelem irányítása mellett elöl is rendre fontos szerepet kap például a pontrúgásoknál, nem véletlen, hogy 54 fellépésén már hat gólnál jár a címeres mezben.
Sárosi László (1932–2016)
Válogatott mérkőzések száma: 46
Sárosi László (balról a nyolcadik) közel 50 meccsen szerepelt a magyar válogatottban (Fotó: MTI/Pálfai Gábor)A Törekvésben nevelkedő felnőtt pályafutása során végig, több mint 300 mérkőzésen a Vasast szolgáló Sárosi László 1956 és 1965 között összesen 46 hivatalos mérkőzésen húzhatta magára a címeres mezt.
Az 1962-es chilei világbajnokságon a magyarok mind a négy mérkőzésén pályára lépett, és az 1964-ben Európa-bajnoki bronzérmet szerző nemzeti csapatnak is tagja volt, válogatott pályafutása során pedig egyetlen alkalommal kapott csak piros lapot.
Korábbi szavazások:
Kapusok
Jobbhátvédek
Balhátvédek
A Törökország – Magyarország Nemzetek Ligája-osztályozó március 20-án, csütörtökön 18 órakor kezdődik és az M4 Sport élőben közvetíti.
Az A divízióban maradásért rendezett párharc visszavágóját három nappal később rendezik a Puskás Arénában, szintén 18 órás kezdettel, élőben az M4 Sporton.
Nemzetek Ligája, osztályozó az A divízióban maradásért
03.20., 18:00
Törökország – Magyarország (M4 Sport & m4sport.hu)
03.23. 18:00
Magyarország – Törökország (M4 Sport & m4sport.hu)