A legfontosabb tudnivalók a szavazás menetéről:
- A szavazás március 11-én, kedden indul és március 19-én, szerdán 17:00-kor ér véget.
- Az álomcsapat előre meghatározott felállása 4–1–3–2.
- Minden nap egy adott posztra lehet majd szavazni, az M4 Sport Facebook-oldalán közzétett bejegyzésre reagálva.
- Minden posztra egy-egy, a középhátvédnél és a középcsatárnál két-két játékost lehet majd kiválasztani.
- A jelöltek listáját az m4sport.hu szerkesztősége állította össze, legfőképp a játékosok magyar válogatott karrierjét, a nemzeti csapatban nyújtott teljesítményét figyelembe véve.
Sorozatunk hatodik részében a támadó középpályás pozíció jelöltjeit mutatjuk be, szavazatát az alábbi Facebook-bejegyzésre reagálva adhatja le.
Détári Lajos (1963)
Válogatott mérkőzések száma: 61

Tizennyolc esztendősen mutatkozott be a Honvédban, egy évvel később már alapember volt. 1984 és 1986 között háromszor nyert bajnoki címet, miközben mindhárom alkalommal gólkirály lett az NB I-ben. 1985-ben az Év játékosának választották.
Légiósként szerepelt Németországban, Görögországban, Olaszországban és Svájcban. Az Eintracht Frankfurt játékosaként Német-kupát nyert, míg az Olimpiakosz – akik akkor 18 millió német márkát fizettek érte, amivel az addigi legdrágább magyar futballista lett – is kupagyőzelmet ünnepelhetett vele. Elismertségét jól mutatja, a klub stadionjában a mai napig névre szóló széke van.
Alapembere volt az 1986-os vb-re kijutó válogatottban, a mexikói tornán ő lőtte a második gólunkat Kanada ellen, ezzel ő az utolsó magyar labdarúgó, aki világbajnokságon betalált. Összesen 13 alkalommal talált be a nemzeti együttesben, ahol számos emlékezetes gól kötődik a nevéhez. A hollandoknak vagy az osztrákoknak vb-selejtezőn talált be, a braziloknak barátságos meccsen, de talán a lengyelek elleni szabadrúgása a legemlékezetesebb a magyar szurkolóknak. Pályafutása során hat alkalommal szerepelt a világválogatottban.
A Magyarország–Lengyelország (5–3) mérkőzés összefoglalója, benne Détári remek szabadrúgásgóljával:
Lisztes Krisztián (1976)
Válogatott mérkőzések száma: 49

A Ferencvárossal kétszeres magyar bajnok és kupagyőztes Lisztes Krisztián pályafutása csúcsán VfB Stuttgart, majd a Werder Bremen játékosa volt – előbbivel Német Kupát és Intertotó Kupát is nyert, míg utóbbival 2004-ben a Bundesligában és a Német Kupában is aranyérmet szerzett.
A magyar válogatottban már 18 éves korában bemutatkozhatott (1994-ben a németek elleni felkészülési mérkőzésen), végül 2004-ig összesen 49 alkalommal kapott lehetőséget. Ugyan Európa- vagy világbajnokságra nem jutott ki a válogatottal, az 1996-os olimpián ott volt a keretben. Első válogatott góljára egészen 200 októberéig kellett várni, ezt később még nyolc találat követte a címeres mezben.
Gera Zoltán (1979)
Válogatott mérkőzések száma: 97

A pályafutását a Pécsi MFC-ben kezdő, később a Ferencvárosban, majd Angiában a West Bromwich Albion és a Fulham színeiben szereplő középpályás megkerülhetetlen a magyar válogatott történelmében, hiszen közel 100 alkalommal kapott lehetőséget a nemzeti csapatban.
2002-ben Gellei Imre kapitánykodása alatt debütált, és még ebben az évben az első gólját, sőt góljait is megszerezte: októberben a San Marino elleni Eb-selejtezőt egymaga döntött el. A gól nélküli első félidő után cserélték be, majd egy a mesterhármassal elintézte a mérkőzést.
Összesen 26-szor volt eredményes a válogatottban, így számos fontos és emlékezetes találat kötődik a nevéhez – és nem csak a mindenki által ismert szaltós gólöröm miatt. Ezek közül is kiemelkedik a 2016-os Európa-bajnokságon a portugáloknak lőtt gól, amelyért később a torna legszebb találatának járó díjat is megkapta. Gera összesen 97 alkalommal lépett pályára a válogatottban, utolsó gólját pedig 2016-ban, az Andorra elleni 4–0-ra megnyert vb-selejtezőn szerezte.
Nyilasi Tibor (1955)
Válogatott mérkőzések száma: 70

Már ifiként kiemelkedő tudású játékos volt, az Úttörőstadion színeiben 68 mérkőzésen 124 gólt szerzett. 1973-ban mutatkozott be az NB I-ben, két évvel később már válogatott volt. Ötödik meccsén öt gólt szerzett Luxemburg ellen, az év végén szavazatot kapott a France Football Aranylabda-szavazásán. 70 válogatott fellépésén összesen 32 gólig jutott.
Két világbajnokságon vett részt, 1978-ban az első meccsen kiállították, ami miatt itthon eltiltották. Az 1982-es tornán a Salvador elleni 10-1-es győzelem alkalmával ő szerezte a magyar együttes első és utolsó gólját.
A Ferencvárossal két bajnoki címet és három Magyar Népköztársaság-kupát nyert, 1981-ben magyar gólkirály lett, az Év játékosának választották, szerepelt az Európa-válogatottban és az Európai Ezüstcipőt is hazahozta. 243 magyar bajnokin lépett pályára a zöld-fehéreknél, ezeken 130 gólt szerzett. Az egyetlen játékos, aki kétszer is tízes osztályzatot kapott az akkori Népsporttól. 1983-tól négy évig az Austria Wien együttesében szerepelt, három bajnoki címet szerzett a bécsiekkel, és első évében ott is gólkirály tudott lenni.
Korábbi szavazások:
Kapusok
Jobbhátvédek
Balhátvédek
Középhátvédek (1.rész)
Középhátvédek (2.rész)
Védekező középpályások
A Törökország – Magyarország Nemzetek Ligája-osztályozó március 20-án, csütörtökön 18 órakor kezdődik és az M4 Sport élőben közvetíti.
Az A divízióban maradásért rendezett párharc visszavágóját három nappal később rendezik a Puskás Arénában, szintén 18 órás kezdettel, élőben az M4 Sporton.
Nemzetek Ligája, osztályozó az A divízióban maradásért
03.20., 18:00
Törökország – Magyarország (M4 Sport & m4sport.hu)
03.23. 18:00
Magyarország – Törökország (M4 Sport & m4sport.hu)