A legfontosabb tudnivalók a szavazás menetéről:
- A szavazás március 11-én, kedden indul és március 19-én, szerdán 17:00-kor ér véget.
- Az álomcsapat előre meghatározott felállása 4–1–3–2.
- Minden nap egy adott posztra lehet majd szavazni, az M4 Sport Facebook-oldalán közzétett bejegyzésre reagálva.
- Minden posztra egy-egy, a középhátvédnél és a középcsatárnál két-két játékost lehet majd kiválasztani.
- A jelöltek listáját az m4sport.hu szerkesztősége állította össze, legfőképp a játékosok magyar válogatott karrierjét, a nemzeti csapatban nyújtott teljesítményét figyelembe véve.
Sorozatunk utolsó részében az egyik támadó poszt jelöltjeit mutatjuk be, szavazatát az alábbi Facebook-bejegyzésre reagálva adhatja le.
Schlosser Imre (1889-1959)
Válogatott mérkőzések száma: 68

MAFIRT
A magyar labdarúgás első Európa-szerte elismert klasszisa. 13-szor nyert bajnokságot (FTC 7, MTK 6) hétszer volt a bajnokság gólkirálya, mindkettő a mai napig magyar csúcs. Ha abban az időben létezett volna már az Aranycipő, négyszer is megnyerte volna, 1911 és 1914 között ugyanis Európai gólkirály volt.
A válogatottban 1906-ban, 17 évesen mutatkozott be, 1927-ig 68 alkalommal szerepelt a nemzeti együttesben, ezalatt 58 gólt szerzett. A 21 évvel ő volt a leghosszabb ideig válogatott labdarúgó. 1911-ben a Svájc elleni barátságos meccsen hatszor, egy évvel később Oroszország ellen ötször volt eredményes.
Labdarúgó pályafutása után játékvezetőként tevékenykedett, Puskás Ferenc úgy beszélt róla, ha az égi pályán összeraknák minden idők legjobb válogatottját, Schlosser kedvéért hajlandó lenne kimenni a bal szélre.
Zsengellér Gyula (1915-1999)
Válogatott mérkőzések száma: 39

Pályafutása során 947 mérkőzésen lépett pályára, melyeken 1069 gólt szerzett, ez 1,13-as gólátlagnak felel meg. Kora kiemelkedő játékosa volt technikailag és taktikailag is, nem csak itthon, hanem világszinten is. A támadósor belső három posztja közül bármelyiken bevethető volt.
Ötször volt az NB I gólkirálya, kétszer pedig a legeredményesebb labdarúgó Európában. tizenegy évig volt az Újpest játékosa és csak egy szezon volt, amikor nem érte el a 25 gólt, igaz akkor eltört a lába és kihagyott fél évet.
1936-ban mutatkozott be a válogatottban, a következő tizenegy év során összesen 39 mérkőzésen lépett pályára, ezeken 32 gólt szerzett. Az 1938-as világbajnokságra a görögök 11-1-es legyőzésével jutott ki a nemzeti együttes, Zsengellér ezen a találkozón ötször volt eredményes. A franciaországi világbajnokság valamennyi mérkőzésén betalált, kivéve az elveszített döntőt. Ahogy a csapat, úgy ő is második lett a góllövőlistán Sárosi Györggyel és az olasz Piolával.
Puskás Ferenc (1927-2006)
Válogatott mérkőzések száma: 85
Az aranycsapat csapatkapitánya, a Nemzet Sportolója, olimpiai arany-, és világbajnoki ezüstérmes. Sokak szerint minden idők legjobb labdarúgója. Háromszoros BEK győztes, kétszer a sorozat gólkirálya, az egyetlen labdarúgó aki 4 gólt szerzett egy BEK/BL-döntőn.
17 évesen mutatkozott be a válogatottban, az osztrákok ellen gólt is szerzett, miként utolsó válogatott fellépésén is, szintén az osztrákok ellen. Az Évszázad mérkőzésén két gólt szerzett, az 1954-es vb első két meccsén háromszor betalált, majd sérülés miatt két találkozót kihagyott, hogy aztán a később elveszített döntőbe góllal térjen vissza. (Második gólját nem adták meg. . .)
Szerepelt a világválogatottban és az Európa-válogatottban is, az UEFA-nál az elmúlt fél évszázad legjobb játékosa, a 20. század legjobb magyar sportolója. 1960-ban az Aranylabda-szavazás második helyezettje lett, a FIFA róla nevezte el az év legszebb gólját lövő játékosnak járó díját.
Kocsis Sándor (1929-1979)
Válogatott mérkőzések száma: 68

Az olimpiai aranyat és vb-ezüstöt nyerő Aranycsapat egyik legjobb képességű játékosa volt, mindkét lábbal és fejjel állandó veszélyt jelentett a kapura, a világ legjobb jobbösszekötőjének tartották. 68 mérkőzésen játszott a válogatottban, melyeken 75 gólt ért el. Rugalmasságának köszönhetően sokszor magasabbra ugrott, mint a kapusok és a kezük felett tudott a kapuba fejelni.
Háromszoros magyar-, kétszeres spanyol bajnok. Elsők között volt, aki ollózva tudott gólt szerezni, anno ezt a mozdulatát Kocsis-szaltónak nevezték, sokszor még az ellenfél játékosai is odamentek neki gratulálni egy-egy ilyen gólja után. 19 esztendősen, két góllal debütált a magyar válogatottban.
A nemzeti együttesben nyújtott teljesítménye 68 meccs/75 gól, ami 1,103 átlag, a mai napig rekordnak számít. Az 1954-es világbajnokságon négy meccsen 11 gólt szerzett, amivel gólkirály lett. A németek elleni csoportmeccsen négyszer volt eredményes, míg az Uruguay elleni elődöntőben a hosszabbításban az ő két találata döntött.
Korábbi szavazások:
Kapusok
Jobbhátvédek
Balhátvédek
Középhátvédek
Védekező középpályások
Támadó középpályások
Jobb oldali középpályások
Bal oldali középpályások
A Törökország–Magyarország Nemzetek Ligája-osztályozó március 20-án, csütörtökön 18 órakor kezdődik és az M4 Sport élőben közvetíti.
Az A divízióban maradásért rendezett párharc visszavágóját három nappal később rendezik a Puskás Arénában, szintén 18 órás kezdettel, élőben az M4 Sporton.
Nemzetek Ligája, osztályozó az A divízióban maradásért
03.20., 18:00
Törökország–Magyarország (M4 Sport & m4sport.hu)
03.23. 18:00
Magyarország–Törökország (M4 Sport & m4sport.hu)